Teetööde hooaeg algas

See suvi toob maakonda Jõgeva-Põltsamaa maanteel Kaave-Kaavere teelõigul suured teetööd, mille käigus rekonstrueeritakse maantee kaheksa kilomeetri ulatuses. Töödega saab suvi mitteametliku alguse. Rääkimata sellest, et uuenduskuuri vajanud tee saab värskema ilme, mis lihtsustab nii Põltsamaa kui ka Jõgeva liiklejate elu. Juuni lõpuga saab läbi Kaarepere viadukti taastusremont, mille käigus uuendati 150 meetrit.
Autojuhtide elu pole aga detsembrini vähemalt Kaave-Kaavere lõigul kergemate killast, sest järgmised pool aastat tuleb olla kannatlik, jälgida liikluskorraldust ja foore. Ent järgmisel suvel, mil piirid on loodetavasti kõikjal valla ja turismielu hingab täiel rinnal, võib Põltsamaa kaudu taas lihtsamalt ja kiiremini Jõgevale jõuda. Ja vastupidi samuti. Sellel aastal, mil inimesed liiguvad valdavalt Eestis, tasub lihtsalt loota kannatlikkusele.
Enamasti on suuremad tugimaanteed maakonnas võrdlemisi heas seisus, vajades siiski kosmeetilisi parandusi. Sama ei saa öelda väiksemate linnatänavate kohta, mis vajaksid hädasti rekonstrueerimist ning rahasüsti. Valdade rahakotid on aga endiselt õhukesed ja teha saab, nagu ikka, tükkhaaval.
Teede ja tänavate korrashoid on väga tähtis. Sest mida augulisemad on teed, seda vähem võib näha turiste. Loob ju teede korrashoid esmamulje. Seega võiks kohalikud omavalitsused niigi pisukest raha siiski rohkem teede ja tänavate korrashoidu suunata. Sest riik võib ju tugimaanteed korda teha, kuid kui valdades ja külades olukord kiita pole, jääme endiselt kehva seisu.

blog comments powered by Disqus