Teenetemärk kaunistab inimest

Seekordne teenetemärkide sadu oli mõõdukalt saja piires, natuke üle. On olnud aegu, eriti presidendi ametiaja viimastel aastatel, kus rinnaehteid voolastuhande ringis. Seekord siis 114. Allkirja märkide eraldamiseks andis meie president Antarktikas jahtlaeva Bellingshausen pardal, kasutades sealjuures ID-kaarti.


Üsna tavaline, et tunnustusi saavad meelelahutajad, näitlejad ja muusikud ning kohati võib jääda mulje, et tee mis tola elu jooksul tahad, tunnustuse pälvid lõpuks ikka. Küsimus on ainult, millal. Aga ega inimene selles süüdi ole, kui märgi saab. Ju siis jäädi positiivses mõttes silma.
Ennekõike on rõõm nimekirjast leida oma maakonna nimesid. Nii pälvis meie tuntud tegijatest teenetemärgi viis väärikat inimest, kes igaüks on andnud riigi toimimisse märkimisväärse panuse. Pole mingit kahtlust, et nende inimeste rõõm tunnustust pälvida on siiras.
Ka Vooremaa toimetus ühineb rõõmuga ja õnnitleb asjaomaseid. Meie lootus on, et tunnustuse pälviks veelgi enam meie maakonna inimesi. Katsume endi hulgast üles leida need, kelle elu ja tegevus on inimesi aidanud, kogukonna elu edasi viinud ja turvalisust tekitanud. Võib-olla on positiivsed lehelood kellelegi silma jäänud ja andnud mõtte kedagi teenetemärgi kavaleriks esitada? Ka lugejad võivad meile vihjed anda, kui näevad kellegi toimetamisi, mis võiksid laiemat hulka inimesi ergutada ja motiveerida. Sellised vihjed on alati teretulnud.
Veel kord palju õnne kõigile!

blog comments powered by Disqus