Teeme parima valiku

Homme ootavad ees europarlamendi valimised. Reklaam tänavatel on olnud vaikne ning kandidaate nähtud pigem inimestega linnas vestlemas. Nii mõnigi on sattunud Jõgevamaale, ent mitte kõik.


Enamasti ootasid kandidaate ees ikka vestlused päevapoliitilistel teemadel. Nii mõnigi valutab südant koalitsiooni osas, samas on teised moodustatud valitsusega rahul. Valijatel jääb üle vaid valimiskasti ees nende jaoks kõige õigem otsus langetada.

Olgugi et valijaid meelitatakse loosungite ja tühjade lausetega, tuleb veel viimastel hetkedel mõelda, kelle poolt oma hääl anda. Kõrvale tuleb jätta emotsioonid ja tunded ning kindlasti jätta valimata protestiks kellegi teise vastu. Hääletatakse ju ikkagi meeldiva kandidaadi poolt, kellelt loodetakse järgmisel viiel aastal tegusid ja toetust Eestile näha. Protestiks antud hääl liigub valedel alustel ega ole kasulik lõpuks kellelegi.

Seega tuleb veel enne valimiskasti juurde minekut mõelda, vaagida, ja miks ka mitte, lugeda intervjuusid ja arvamusi. Hääletamata võiks jätta ka peibutuspartide poolt, kes Brüsselisse niikuinii ei lähe. Kui võimalik, uurida, kas ja kuidas toetavad tulevased saadikud ka väiksemad maakondi ja pööravad tähelepanu just maal elavatele inimestele.

Valimisõigus on üks suuremaid õigusi, mis demokraatlikes riikides inimestele antud. Oleks patt jätta seda kasutamata. Seega tasub kindlasti valimisjaoskonda minna ja oma valik teha. Siis pole järgmisel viiel aastal õigust tehtud otsuseid kritiseerida. Selle asemel saab hoopis oma valitud saadikule kirjutada ja küsida, miks ta nii või naa otsustas.

blog comments powered by Disqus