Teeme Ära! Maailmakoristus toob järgmisel aastal kokku 100 riiki

Eestis toimunud prügikoristusaktsioonist innustust saanud riigid on nüüd koos ellu kutsumas ambitsioonikat ülemaailmset kodanikualgatust Maailmakoristus 2012. Järgmisel aastal aset leidev ühiskoristus koondab kokku 100 erinevat riiki ning loodab prügiprobleemi lahendamisele anda nii kohalikul kui globaalsel tasandil olulise tõuke.

Üks koristuspäeva ellukutsujatest Rainer Nõlvak on öelnud, et kui Eestis asjaga algust tehti, siis oli lihtsalt mõte siin meie metsades vedelevast sodist lahti saada ja anda sellele väikesele, kuid järjekindlale prügistajatekambale koos tuhandete eestimaalastega kindel signaal, et nad peavad selle tegevuse lõpetama. Korraldajatele endilegi ootamatult hakkas aga aktsiooni järel tehtud lühike video inimesi tegudele ärgitama nii lähemal kui kaugemal.

Praeguseks on 50 000 eestimaalase vägiteost inspireerituna ulatuslikud koristusaktsioonid toimunud juba 15 erinevas riigis. Neis on kokku kaasa löönud üle miljoni inimese. Koristustalgutest välja kasvanud rahvusvaheline liikumine Teeme Ära! (inglise keeles Let’s Do It!), on paljude eestimaalastest vabatahtlike kaasabil ette valmistamas globaalset kodanikuaktsiooni Maailmakoristus 2012. See on üks esimesi suuremaid ühisüritusi, mille kaudu aina kasvav vabatahtlike ja organisatsioonide võrgustik plaanib maailma prügivabaks muutmisele kaasa aidata.

Maailmakoristus 2012 leiab aset ajavahemikul 24. märtsist kuni 25. septembrini 2012, mil viiakse vabatahtlike eestvedamisel läbi mastaapsed koristuspäevad erinevates riikides. Tänaseks on ettevõtmisega kaasa tulnud meeskonnad 58 riigist. Korraldajate eesmärk on aasta lõpuks see pea kahekordistada, tõmmates globaalsesse ühiskoristusse kaasa vähemalt 100 riigi elanikud.

Nüüdseks juba rohkem kui 70-liikmeliseks kasvanud meeskond on tegutsemas selle nimel, et prügi igaveseks maailmakaardilt kaotada.

Ettevõtmisele on omalt poolt toetava õla alla pannud juba mitmed kodumaised ettevõtted ning organisatsioonid. Kõik ettevõtted, kes soovivad maailma puhtaks saamisele omalt poolt kaasa aidata, on oodatud endast märku andma aadressil: info@letsdoitworld.org.

Liikumise silmaga nähtamatu külje kohta on Rainer Nõlvak öelnud, et koristusaktsioonide kaudu on levinud väga lihtne ja praktiline Teeme Ära! filosoofia — selle asemel, et kurta ja süüdlasi otsida, mõelge parem läbi, kuidas olukorda paremaks muuta ja kutsuge siis ka teised appi tegutsema.

Teeme Ära! Maailmakoristuse meeskond kutsub tegusaid ja suhtlemisaldis inimesi endaga ühinema. Teretulnud on väga erinevate oskuste ja kogemustega inimesed. Huvi korral võiks kirjutada aadressil: info@letsdoitworld.org.

Koristust korraldavad meeskonnad on juba loodud ligi 60 riigis: Afganistanis, Albaanias, Armeenias, Austrias, Bangladešis, Barbadosel,Béninis, Brasiilias, Bulgaarias, Burkina Fasos, Kambodžas, Tšiilis, Kongo Rahvavabariigis, Eestis, Elevandiluurannikul, Soomes, Prantsusmaal, Gruusias, Ghanas, Horvaatias, Küprosel, Indias (New Delhi, Hyderabad, Lucknow, Patna), Indoneesias, Itaalias, Keenias, Kasahstanis, Kosovos, Leedus, Libeerias, Lätis, Makedoonias, Moldovas, Marokos, Nepalis, Hollandis, Nigeerias, Portugalis, Rumeenias, Saint Lucias, Saint Vincentisja Grenadiinidel, Senegalis, Serbias, Sloveenias, Hispaanias, Sri Lankal, Sudaanis, Tais, Tansaanias, Togos, Türgis, Ugandas, Ukrainas, Ühendkuningriikides, Ameerika Ühendriikides (San Francisco) ja Venemaal.

i

TIINA URM, Maailmakoristus 2012 kommunikatsioonijuht

blog comments powered by Disqus