Teeme aastapäeval kalli!

Lähenevate valimiste tuultes muutuvad reklaamid järjest enam isiklikumaks, kohati lausa solvavamaks. Ajal, mil valimisteni on vähem kui kaks nädalat, on paslik meelde tuletada inimlikke väärtusi ja et mustamise asemel tasuks teistele hoopis märksa positiivsemat tähelepanu osutada.

Seda enam meeldib mulle mõte, et kingime vabariigile (ja ka iseendale) aastapäevaks kallistuse ja ütleme üksteisele aitäh. Ning teeme seda täpselt 20.19. Ja kui aastapäevaks kallid kingitud, siis kallistame igal järgmisel päeval ka. Sest kallistamine hoiab tervena, pikendab eluiga ja on hea viis näidata, kui väga kellestki hoolid. Rääkimata sellest, et mõnikord päästab kallistus ja hea sõna terve päeva.

Hoidkem üksteist ning ärme viska teineteisele kaikaid kodarasse. Peame vabariigi aastapäeva tundega, et oleme üksteisel olemas, mitte ei vastandu igal sammul. Peame sünnipäeva peomeeleolus, jättes kõrvale kadeduse, õeluse ja tahte halvasti öelda. Võtame riigi 101. aastapäeva eel mentaliteediks rohkem kallistada ning teineteisele olemas olla.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus