Tee endale ise üks põnev koolipäev!

Et bürokraatiat oleks vähem, võivad juba teist aastat lisaks juriidilistele isikutele konkursil osaleda ka eraisikud. Vanuse alampiiriks on 16 aastat, ülempiir puudub. Valdkondadele pank piiranguid ei sea ? särav idee võib klassifitseeruda nii teaduse, spordi, meelelahutuse, kultuuri, heategevuse kui ka mõne muu valdkonna alla. Oluline on ainult see, et projekt oleks mõeldud noortele. NPNK soovib, et konkursil toetust saavad projektid oleksid inspireerivad, noori kaasavad ja veelgi vingemaid asju tegema innustavad.

Konkursile ?Tähed särama? saab projektitaotlusi esitada kodulehel www.npnk.ee.

Kuna kevadel toimunud ?Tähed särama? eriprojekti ?Kooli häälekandja? kohta tuli koolidelt palju positiivset tagasisidet, tekkis idee korraldada nüüd, sügisel kõigile põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele konkurss ?Põnev koolipäev?, millel koolinoored saavad esitada oma nägemuse sellest, milline peaks olema üks tore koolipäev.

Hansapanga noortepanganduse osakonnajuhataja Liis Kortsu sõnul tuli idee korraldada sellelaadne konkurss just noortelt endilt.

?Noortega suhtlemine on meie osakonna igapäevatöö ning hea meel on tõdeda, et Eestis on hästi palju andekaid, loomingulisi ja tegusaid noori, kes soovivad muuta oma kooli ja kogukonna elu paremaks,? rääkis Korts. ?Seepärast tekkiski mõte korraldada konkurss, mille raames saaksid õpilased saata meile oma nägemuse sellest, milline on nende meelest üks tõeliselt põnev koolipäev. Olgu selleks siis klassiga loomade varjupaiga abistamine või kooli spordipäev ? ideedele pank piire ei sea. Meie soov on, et parimad mõtted saaksid teoks.?

Eriprojekti ?Põnev koolipäev? raames jagatakse välja 100 000 krooni ning taotlusi saab esitada samuti kuni 1. novembrini 2007. Konkursile oodatakse projekte, mis kirjeldaksid ühte koolipäeva koos soovitud tegevusega. Idee võib kaasata üht klassi või koguni tervet kooli. Projekt võib olla teaduse, spordi, meelelahutuse, kultuuri, heategevuse või muu kallakuga. Ideid saab esitada ja lähemalt konkursi tingimustega tutvuda veebilehel www.npnk.ee/tahed.php.

Nii konkursi ?Tähed särama? kui ka konkursi ?Põnev koolipäev? tulemused tehakse teatavaks 30. novembril 2007.

Konkurss ?Tähed särama? on esimene erasektori poolt algatatud süsteemne toetusprogramm noortele. Konkursi eesmärk on toetada projekte, mis muudavad noorte elu paremaks hariduse, spordi, kultuuri ja vaba aja veetmise vallas.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus