Teatripildid said näituseks

Näituse tegemise idee sündis juba pidustuste ajal, kui fotograaf tundis, et paarkümmend head kaadrit on olemas. Näitemängupidustuste peakorraldaja, Tabivere valla kultuurijuht Tiina Tegelmann haaras mõttest kohe kinni.

“Niipea kui Anatoli ütles, et pilte tuleb palju ning et need võiks pesulõksudega võrgule üles riputada, kerkis mul pilt asjast kohe silme ette ja ma ütlesin oma jah-sõna,? meenutas Tiina Tegelmann.

Tänu Tabivere vallavalitsusele, kes umbes 150 foto paberkandjale saamist toetas, Jõgeva Majandusühistule, kes võrgu (30 m) ja pesulõksud (600 tk) annetas, ning Tabivere Gümnaasiumi õpilasele Katriin Laursonile, kes pildid üles riputas, on äkkmõte nüüdseks teoks saanud.

Näitemängupidustuste tosinast etendusest kajastuvad piltidel kümme.

“Kahju, et kaks lavastust jäädvustamata jäid: nende ettekandmise ajal pidin olema Palamusel, kus anti parasjagu välja Oskar Lutsu huumoripreemiat,? ütles Anatoli Makarevit?. ?Samas on kõik pidustustel osalenud koolid vähemalt ühe lavastusega ikkagi esindatud.?

Enamik osalenud truppe olidki koolitrupid. Täiskasvanutest osales vaid Tabivere Harrastusteater.

?Kooliteater on üks väga tänuväärne asi,? ütles näituse avamisel Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpetaja Anne Jaama. ?Nii mõnigi meie kooli noor teatritegija on avanenud hoopis huvitavamast küljest kui senini. Ja nad kõik on teatrit tehes vaimselt rikastunud. Küllap on see nii ka teistes koolides. Tore, et selle tänuväärt töö tulemused nüüd ka jäädvustatud on.?    

Sügisel, kui uus kooliaasta algab, lähebki näitus ringlema näitemängupidustustel osalenud koolidesse ? juhul muidugi, kui koolidel asja vastu huvi on. Jõgeva Gümnaasium on näiteks soovi avaldanud võtta näitus oma majja just sügiseste Betti Alveri luulepäevade ajaks. Tuleva-aastaste näitemängupidustuste ajaks jõuab näitus ringiga Tabiverre tagasi.

?Kui meil hiljuti Kaarina külalised käisid, oli teatrinäitus tegelikult juba üleval,? ütles Tiina Tegelmann. ?Juba ükspäinis neid pilte vaadates jättis meie teatritegemise, eriti kooliteatri tegemise traditsioon soomlastele sügava mulje.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus