Teatrinoored tulevad Jõgevale

Homme keskpäeval avatakse Jõgeva kultuurikeskuses gümnaasiumiastme kooliteatrite riigifestival, mille korraldavad Eesti Harrastusteatrite Liidu egiidi all Jõgeva gümnaasium ja MTÜ Tähetund. Laureaadid kuulutatakse välja pühapäeval kell 15.

Kolme festivalipäeva jooksul vaadatakse ära 17 etendust: reedel kuus, laupäeval üheksa ja pühapäeval kaks. Lõviosa tükke mängitakse ära kultuurikeskuse laval, kaht laupäevast lavastust minnakse aga vaatama Jõgeva gümnaasiumi aulasse.

“Andsime truppidele valida, kummal laval nad esineda tahavad ning Viimsi kooli Eksperiment ja Saaremaa ühisgümnaasiumi Kreisis otsustasid oma kammerlikumat laadi lavastusi näidata gümnaasiumi aulas,” ütles Jõgeva gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur.

Tema sõnul on festivalil esindatud suurem osa Eesti maakondi. Kahetsusväärse tendentsina tõi ta välja selle, et paljud trupid tulevad kohale ainult selleks päevaks, mil toimub nende etteaste. Nii pole noortel näitlejatel võimalik saada ülevaadet sellest, mida nende ea- ja huvikaaslased teistes maakondades teevad. Teiste vigadest ja kordaminekutest õppimine on aga üks olulisemaid asju, mille pärast riigifestivalile tulla tasub.

Reede ja laupäeva õhtul annab festivali seitsmeliikmeline žürii tagasisidet juhendajatele, laupäeva ja pühapäeva hommikul truppidele ja kõigile teistele huvilistele. Festivalietendusi tasub vaatama minna ka Jõgevamaa teatrisõpradel, sest gümnaasiumiastme paremate õpilastruppide lavastused on tihtipeale juba tõsiseltvõetavad teatrisaavutused, mis pealegi kantud otsingulisest vaimust.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus