Teatrielamus Rakverest interneti vahendusel

Homme esietendub Rakvere Teatri väikeses saalis August Kitzbergi „Tuulte pöörises”. Esietenduse teeb eriliseks asjaolu, et sellest saavad interneti vahendusel osa ka need, kellel ühel või teisel põhjusel teatrisaali minna pole võimalik.

Kitzbergi enam kui sajand tagasi kirjutatud kahevaatuselisel draamal on Rakvere Teatri ajaloos tähtis roll: teater avati 1940. aasta veebruaris just selle tükiga. Nüüd, 70 aastat hiljem tuleb inimsuhetest, aga ka revolutsioonist kõnelev „Tuulte pöörises” lavale Andres Noormetsa „ümberkirjutuses” ning tema poolt lavastatu ja kujundatuna. Osades näeb Anneli Rahkemad, Tiina Mälbergi, Peeter Rästast, Erni Kaske ja Toomas Suumanit.

Homme kell 19 algavale esietendusele saab kaasa elada audio-otseülekande vahendusel, mida saab kuulata teatri kodulehelt www.rakvereteater.ee . Nii et pildis esietendust küll interneti teel üle ei kanta. Küll aga annab audioülekandele lisaväärtuse asjaolu, et otse-eetrisse jõuab n-ö director’s cut versioon: lavastaja Andres Noormets kommenteerib, selgitab, kirjeldab ning annab reaalajas hinnangu teatrilaval toimuvale.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus