Teadmised ja kiired jalad

Jõgeva linnal on sportlikud sünnipäevatraditsioonid: juba seitsmel aastal on linna sünnipäeva tähistatud Jõgeva Ühisgümnaasiumi eestvedamisel peetava linnajooksuga. Tänavune linnajooks sai teoks möödunud teisipäeval.

Linnajooksul osalesid linna kahe gümnaasiumi IV-XII klasside õpilased ja linnavalitsuse töötajad. Ühtekokku startis 19 viieliikmelist võistkonda, kes said kaasa linna kaardi, millele oli märgitud 20 kontrollpunkti. IV-VI klasside õpilastel tuli neist vabal valikul läbida kümme, VII-IX klasside õpilastel kaksteist ning gümnasistidel ja täiskasvanutel neliteist.

Ehkki ka kiired jalad ja otstarbeka marsruudi koostamise oskus tulid kasuks, sõltus tulemus siiski palju kodulinna ajaloo tundmisest. Enne jooksurajale minekut tuli nimelt kõigil võistkondadel kirjalikult vastata kümnele Jõgeva ajalugu puudutavale küsimusele ning iga puuduv või vale vastus lisas jooksutulemusele 30 karistussekundit. Kes oli vaevaks võtnud hiljuti ilmunud raamatu „Jõgeva linna lugu” korralikult läbi töötada, sel läks küsimustele vastamine ladusamalt. Sama raamatu said kõigi vanuserühmade võidukad võistkonnad ka kingituseks. Teise ja kolmanda koha omanikud said vaimu ja ihu turgutamiseks šokolaadi. Jooke jätkus kõigile osalejatele.

Kes siis olid kiiremad ja nutikamad? Noorimas vanuserühmas tuli võitjaks Jõgeva Ühisgümnaasiumi ja Jõgeva Gümnaasiumi ühisvõistkond Stiilne Viisik, keskmises vanuserühmas Jõgeva Ühisgümnaasiumi VIIIa klassi võistkond Jänesed ja vanimas vanuserühmas Jõgeva Ühisgümnaasiumi XIb klassi võistkond.

„Jõgeva linnavalitsuse esindus on senini alati kolme parema hulgas olnud, ent seekord tuli neil leppida tagasihoidlikuma neljanda kohaga,” ütles Jõgeva Ühisgümnaasiumi huvijuht Gaja Mäesepp.

Tema sõnul on linnajooksu korraldamine meeskonnatöö: toimkonnas löövad kaasa kehalise kasvatuse õpetajad Hille Kirpu ja Rainer Võsaste, ajalooõpetaja Helle Roop, kes koostab küsimused, kunstiõpetaja Anne Jaama, kes hoolitseb tänukirjade eest, ja teisedki pedagoogid. Ka jooksulehtede märgistajaid kontrollpunktidesse pole õpilaste hulgast raske leida. Ning jooksuhuvilisigi jätkub piisavalt.

„Ju siis meeldib selline linna sünnipäeva tähistamise viis kõigile,” arvas Gaja Mäesepp.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus