Tavasid hoides

Möödunud nädalalõpp ei toonud mitte ainult talve külma ja lumega, vaid ka palju sportlikku tegevust. Kahel päeval toimusid Tormas, Jõgeval ja Põltsamaal ajalehe Vooremaa karikavõistlused võrkpallis ja Jõgeval auhinnavõistlused maadluses. Meie maakonnast pärit kiiruisutaja Marten Liiv tegi elu parima esituse MK-võistluste etapil. Rääkimata paljust muust huvitavast.
Ajalehe Vooremaa nime kandvad võistlused on tänasel spordimaastikul omaette nähtused. Kui aastate eest olid omanimelised auhinna- ja karikavõistlused pea kõikidel suurtel ja väikestel lehtedel (mõnedel koguni mitu), siis tänapäevaks on need peaaegu
sajaprotsendiliselt ajaloohõlma kolinud.
Võrkpallikarikavõistlused, mis pandi Eestimaal käima 1957. aastal, pole teadaolevalt üheski teises maakonnas peale Jõgeva tänaseni kestnud. Mõni aeg tagasi pärisid hiidlased, kas meil see jõuproov ikka toimub? Nemad tahtvad nüüd seda uuesti elustada. Meil kandsid aga Tormas ja Põltsamaal toimunud turniirid järjekorranumbrit 66. Kõik see on saanud teoks tänu oma ala eestvedajatele ja entusiastidele, kes ka nüüdsete võistluste korraldusel põhiraskust kandsid.
Sama on lugu maadlusega, mille auhinnavõistlused rajoonilehes 1980. aastal toonase asetoimetaja Ants Paju eestvedamisel algatati. Nüüd juba 43. korda toimunud võistluse näol on tegu Eesti maadlusspordi tõelise suurüritusega, kust on aastate jooksul läbi käinud kõik tulevased kuulsused ja tipud.
Nii oleme üheskoos suutnud aastate jooksul kunagi alustatud tavasid hoida ja edasi viia.

blog comments powered by Disqus