Tavarütmi tagasi?

Valitsus leevendas järjekordselt koroonapiiranguid ning nüüd on elu tavalisse rütmi naasmas. Olgugi et piirangutega harjununa ei oskagi enam tavalisest rütmist unistada. Ei oska unistada ka väljas õhtustamisest, kinost või teatrist. Sest nii kaua on pidanud näitlejaid, rühmatreenereid, muusikuid ja teisi meelelahutajaid vaatama vaid arvutiekraanilt. Ka suur-ürituste korraldajad närivad ilmselt veel küüsi, sest kõige magusam aeg, jaanipäev, on siiani lahtine. Ning jaanipäev, seda ju kergekäeliselt ära ei jäta.
Veidi tavarütmi sai juba nädalavahetusel nuusutada, kui Jõgeva linn oma sünnipäeva pidas ja päev enne suurt pidu terve trobikond jalgrattureid linnast läbi vuhises. Just kui vanadel headel aegadel, mil võis pidu pidada ja spordisündmusi vaadata. Päriselt, ilma maski või ekraanita.
Siiski ei tasu enneaegselt hõisata ja pea ees igale poole tormata. Õpetab ju vanasõnagi, et tasa sõudes jõuab ikka kaugemale. Nii saaks toimuda Paunvere laat, küüslaugufestival ja muud maakonnale olulised tähtsündmused. Ja isegi spordisündmused võiksid üle pika aja toimuda nii, et neile saab kõvahäälselt kaasa elada.
Muidugi tähendab see kõik suurt vaktsineeritusega hõlmatust ning mõistlikke samme. Seda nii riigi kui ka inimese tasandil. Ilmselt on maskikandmise vajalikkusest või kasutusest rääkimise asemel olulisem saada soovijad vaktsineerima ning seeläbi elu taas avada. Ning loomulikult ettevõtjate aitamine. Viimasele saame kaasa aidata igaüks, kui veedame suve Eestis ja külastame just oma ettevõtjaid.

blog comments powered by Disqus