Tauri Tallermaa koolitas Jõgevamaa ettevõtjaid

Tauri Tallermaa selgitas, kuidas tugevdada keskendumisvõimet ja mälu ning eraldada olulist mitteolulisest. Ta tõestas konkreetsete ülesannete näitel, et kõige paremini jäävad meelde asjad, mille vahel on loogiline seos ja mida on vaja meeles pidada ühe või teise eesmärgini jõudmiseks. Koolitaja rõhutas sedagi, et ettevõtte edukaks toimimiseks on kindlasti vaja tegutsemismotiivi. Ümarlaual osalejad jagunesid töögruppideks ja tegid Tallermaa juhendamisel joonise, kus tuli märkida Jõgevamaa arengu eelised ja puudused.

Osaühingu Pajusi ABF juhataja Lembit Paal ütles: “Meie rühmas oli joonise autor AS Vooremaa Teed finantsjuht Aino Algus. Leidsime, et Jõgevamaal on suurimaks väärtuseks ilus loodus ja voortega maastik. Tõsisemaks mureks lugesime elanike lahkumist teistesse piirkondadesse ja välisriikidesse. Hiljem selgus, et enam- vähem samuti mõeldi ka teistes töögruppides.”

“Kuulasin huviga loengut ja kohvipausi ajal sain Tauri Tallermaaga ka veidi juttu ajada. Muu hulgas tõin talle näiteid oma elust, kus olen pidanud lühikese aja vältel väga palju meelde jätma. Nii on mul tulnud paarikümneleheküljeline tekst imeruttu selgeks õppida, ” rääkis Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev.

“Sellised koolitused, mida korraldab Tauri Tallermaa võimaldavad eemal olla igapäevasest töörutiinist ja teha oma ajus nii-öelda inventuur, et otsustada, kuidas edasi minna ja millele rohkem tähelepanu pöörata,” ütles firma ISCG juhatuse liige ja omanik Priit Saksing.

Maavanem Aivar Kokk märkis, et koos maavalitsuse töötajatega on ta varemgi Tauri Tallermaa koolitusel osalenud. “Saime teada palju huvitavat ja kasulikku, seetõttu otsustasime kutsuda Tallermaa esinema ka Jõgevamaa ettevõtjatele ümarlauale.”

Koolitusele järgnenud arutelul peeti vajalikuks jätkata traditsiooni korraldada Jõgevamaa arengukonverentse. Tuleval suvel saab selline esinduslik üritus teoks kolmandat korda. Esimene Jõgevamaa maavanem Priit Saksing kinkis tänasele maakonnajuhile Aivar Kokale kunagise peaministri Bruno Sauli mälestusteraamatu ja märkis, et me ei tohi unustada inimesi, kes on erinevatel aegadel andnud Eestimaa heaks käekäiguks oma panuse.

“Koolitused ja mõttevahetused on ettevõtjatele igati olulised oma teadmiste täiendamiseks ja silmaringi laiendamiseks. Samuti avaneb nii firmajuhtidel võimalus omavahel kokku saada ja vestelda, milleks igapäevamiljöös sageli aega napib,” avaldas arvamust AS Vooremaa Teed juhataja Aivar Aigro.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus