Tartusse lähme lennukiga

Juba nädalapäevad on kõik Jõgevamaalt Tartusse tööle käijad pidanud ülikoolilinna jõudmiseks läbima kadalipu. Teetööd ühel suurimal lõigul on alanud ning Puiestee tänav on liikluseks suletud. Ja üsna pea saavad teetööd alguse Lõunakeskuse juures, kui remonti läheb Riia ring. Tõsi, tegemist on Tartu ühe ohtlikuma ja kõige liiklusõnnetuserohkeima ringristmikuga.
Ent teetöid on ees veelgi ja ka Riia tänava remondi lõpliku valmimiseni läheb üksjagu aega. Kuid eile teatas Elron, et raudteeremondid toovad Jõgeva ja Tartu vahele osaliselt bussid. Mis tähendab, et teekond pikeneb veelgi ning muutub aina ebamugavamaks. Praegusel koroonaajal kitsastes bussides või täistuubitud rongides üksteisest 20 cm kaugusel viibides on igatahes suur tõenäosus endale mõni viirus külge korjata.
Suvi on ikka teetöödeks sobiv aeg ja nii tuleb teatava ebamugavusega harjuda. Ent kui keelavate ja kitsendavate liiklusmärkide all on suur osa linnast, kaotab ilmselt rahulikumgi kodanik närvid. Ning need, kes kaugemalt tööle või kooli sõidavad, peavad lihtsalt ummikutes seismise või lõikamise ära õppima. Sest ummikud on Narva mäele kerged tekkima. Kui veel Riia ringil ehituseks läheb, tuleb ülikoolilinna saabumiseks otsida väiksemaid nurgataguseid ja liikuda vaid õhtuti kui rahulikum.

blog comments powered by Disqus