Tartus tuleb Regiöö

Festivalil saavad regilauluga aastaid tegelenud oma kogemusi jagada ja laulu müütilisi tagamaid huvilistele lähendada. Ka seekord on lisaks omamaistele tegijatele kohal külakosti pakkujaid kaugemalt. Ning pühapäeva hommikut saab tervitada ühislaulmisega, milles improviseerivad kaasa kõik festivalil osalejad.

Festivali kontserdid toimuvad Tartus Jaani kirikus (Munga 12), Antoniuse õuel
(Lutsu 5), Genialistide klubis (Lutsu 2) ja Mänguasjamuuseumis (Lutsu 8). Ansambel Triskele esitab vaimulikke rahvalaule, põlgamata seejuures ära ka araabia soundi, keskaja kõla, d?ässisugemeid või kelti ornamentikat. Ansambel Kaksikaks, milles teeb kaasa kaks eestlast ja kaks soomlast ning mida juhendab Indrek Kalda, seab vanad head lood veel paremateks uuteks.

Ansamblis ZEF (Prantsusmaa) lisavad kahele tantsulisele prantsuse lõõtsale särtsu ja värve igasugu pillid rataslüürast elektrikitarrini. Üles astuvad veel kodumaised Diskreetse Mango Trio, Oort, Liinatsuraq, Laudaukse Kääksutajad, Strand-Rand, Väike Hellero ning Anne Maasik ja Mikk Sarv.

Laupäeva õhtul kell 23 Genialistide klubis toimuvat regijämmi ohjab Lauri Õunapuu,
pühapäeval kell 19 sealsamas toimuval lõpujämmil teevad kaasa osalejad nii lavalt kui publiku hulgast. Lähemat infot festivali kohta saab kodulehelt www.tartu.ee/regioo.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus