Tartus tuleb aeroobikaharrastajate treeningpäev

Käsil on Eesti Aeroobika Festivali viies hooaeg. Toimumas on veel neli üritust, neist esimene leiab aset sellel laupäeval Tartu Ülikooli spordihoones.  Üritus algab kell 10.00. Suures saalis toimub treening ?Esimesed sammud?, juhendajad Eve Reitalu ja Kaia Heinleht. Kell 15 algab samas ka  StrechZone. Need sobivad kõigile harrastajatele. Nendes treeningutes ei tehta keerulisi sammukombinatsioone ega pingutata väga suure koormusega. Harjutustega saavad hakkama needki, kes varem aeroobikaga tegelenud ei ole. Samal ajal algavad aeroobikasaalis ringtreeningud, mida juhendavad Gert Koovit ja Jaana Junson.

Kell 11.00 algab treening ?Uus ja Värske?, mille viivad läbi Aina Eriksoo, Liis Neemre ja Liis Kutsar. Tund hiljem algavat ?SATS Pulse? juhendab Terje Hakman. 

Pärast lõunat algab FitGirl?i eelvoor. See on täiskasvanud naiste sportlik individuaalvõistlus, mis on alguse saanud aeroobikast. See on välja töötatud Eestis ning senise nelja aasta jooksul on võistlusel osalenud vaid Eestis elavad naised. Eelvoorudes võistlevad kõik treeneri juhendamisel. Edasi pääseb igast eelvoorust 8-15 võistlejat. Poolfinaalis osalevad võistlejad treeneri juhendamisel ning esitavad ka oma kava, mille pikkus peab olema 45-90 sekundit.

Hinnatakse võistlejate sportlikku välimust, füüsilist vormi, jõuelementide sooritamise täpsust, aeroobset vastupidavust, aeroobikale omast sammukombinatsioonide sooritamise mälu, rütmitunnet, esinemisoskust, enesekindlust, väljenduslikkust, liigutuste plastilisust ja tehnilist täpsust ning oskust siduda võistlushetkel oma parimad füüsilised omadused väljenduslikkusega.

Kell kaks jätkub programm kõigile. Esmalt viivad Kristi Kuhi ja Rainer Rebane läbi LowDance treeningu. See on mõeldud keskmises või paremas vormis aeroobikutele ja saadav koormuse aste sõltub treenija füüsilisest vormist, harjutuste sooritamise oskusest, meeleolust ja pingutuse tasemest.

Samal ajal saab minna ka Eve Reitalu ja Kaia Heinlehega õuekõnnitreeningule. Selle tarbeks tuleb võtta kõigil osalejatel kaasa ilmastikule sobiv rõivastus ja jalanõud. Kõndimistreening toimub iga ilmaga.

Kell 15.30 lõpetatakse päev  ja jagatakse auhinnad.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus