Tartus toimub aasta breigisündmus

Üritusel osalevad kümne riigi absoluutsed tipud. Tegemist on selle ala liiderüritusega kogu Põhja-Euroopas.

Esmakordselt võistleb Baltikumis breigimeeskond USAst. Lisaks osalevad Prantsusmaa, Venemaa, Soome, Rootsi, Taani, Saksamaa, Leedu, Läti ja Eesti paremik ? kokku 12 crew’d ehk viieliikmelist meeskonda.

Võistlus toimub battle-süsteemis, hindab rahvusvaheliselt tunnustatud kohtunike kogu. Üritus kestab koos kolme vaheajaga umbes viis tundi. Viieliikmelised meeskonnad võistlevad omavahel individuaalsete ja meeskondlike etteastetega. Tegemist on tantsulise dialoogiga, kus lisaks üksteise ületrumpamisele on vaja tõmmata kaasa publik ja avaldada muljet ?üriile.

 

Osalejad on üldjuhul vanuses 20-30 eluaastat.

“Alustatakse 12-, 13- või 14-aastaselt, kahe-kolmekümnesena saavutatakse oma tippvorm,” ütles MTÜ Dancin’ Machine juhatuse esimees ja breiktantsufänn Toomas Lill.

Kui varasematel võistlustel on olud rahalised auhinnad, siis seekord on auhindadeks Navitrolla tööd ja kingitused sponsoritelt.

 

Tänavune “Battle of EST” algab Vanemuise kontserdimajas 6. oktoobril kell 16. Pärast võistlust toimub afterparty Sadamateatris, kuhu pääsevad noored alates 16. eluaastast.

Ürituse korraldajaks on MTÜ Dancin’ Machine. Lähemat infot saab aadressilt www.dancinmachine.org.

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus