Tartus on tudengite kevadpäevad

Esmaspäeval anti tänavustele kevadpäevadele avalöök Tõnis Mägi kontserdiga Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumis. Õhtul kogunes muuseumi ümber mitu tuhat noort, kellest saali mahtus vaid käputäis. Algselt pidi kontsert toimuma Musumäel, aga heitlike kevadiste ilmade tõttu viidi see üle siseruumidesse.

Teisipäeva köitvaimaks sündmuseks oli Professorite jooks. Tosinal vapral professoril tuli läbida viie takistusega rada, mille etappideks olid portfelli heitmine, prügi sorteerimine, keskkonnateemaliste luuletuste kirjutamine, endale pensioni viskamine ning padja püüri sisse toppimine poksikinnastes. Kõige edukamaks osutus Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor Maaja Vadi.

Kolmapäeva publikurohkeimaks ürituseks osutus Võluaia heategevuskontsert botaanikaaias. Annetusi koguti Tartu Kodutute Loomade Varjupaigale. Rahvas annetas ühtekokku 17 150 krooni. Kontserdil esinesid Tartu Noortekoor, Olav Ehala, Lembit Saarsalu, Laura Põldvere, Hannaliisa Uusma ja Chalice.

Neljapäeval algas ürituse põhiprogramm ? päevad täis mitmekülgset tegevust. Varahommikul startis tudengite parvematk marsruudil Võrtsjärv-Tartu, sihtpunkti peaks jõudma täna pärastlõunal. Rannahooaja ametlikuks soojenduseks toimus Anne kanali ääres ?Rannaaeroobika ? kevad kehasse?. Raekoja platsil alustas aga tegevust Tudengi Varjupaik, kus võib leida suurepärase meelelahutusprogrammi, kirju seltskonna ning lustliku meeleolu.

Hilisõhtul kogunesid laulumaiad noored ja vanad Kassitoomele, kus toimus öölaulupidu. Tudengite romantilist ühislaulmist säravate tähtede all aitasid paremaks muuta Margus Põldsepp ja Jüri Lumiste.

Kevadpäevade üks peaalasid on naiste sumomaadlus Küüni tänaval. Selleaastasel võistlusel oli osalejaid 14, nende seas ka Eesti esinumber sumomaadluses Erge Nugis. Põnevas ning kaasakiskuvas võistluses said mudaseks nii võistlejad, pealtvaatajad kui korraldajad. Esimeses ringis hindas maadlusmat?e ka zürii. Võistlejad olid tasavägised, nii mõnigi mat? kestis kolm minutit ja võitja otsustas Indrek Pertelson. Erge saavutas kõigis neljas mat?is oma vastase üle võidu. Juba esimeses voorus oli näha, et neiu jõuab finaali, sellele viitas tema võtete osavus. Tänane ja homne päev tõotavad tulla põnevad ja sisukad. Täna toimub Karsumm ehk vettehüpped Atlantise ees isetehtud lennukitelt. Start antakse nelja meetri kõrguselt. Kell neli pärastlõunal algab kummipaadiralli, õhtul on aga ööklubis Pattaya Smilersi kontsert.

Homme toimub tudengilaat, kostümeeritud teatejooks ja volbriööpidu. Atlantises on peaesinejaks The Sun koos Tanel Padariga.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus