Tartu Ülikool pakub omavalitsustele mitmeid koostöövõimalusi

Kolmapäeval Kuremaal peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu koosolekul rääkisid Tartu Ülikooli Regionaaltalituse peaspetsialist Jan Seepter ning Lõuna-Eesti esindaja Marko Avikson koostöövõimalustest, mida võib Eesti vanim kõrgkool pakkuda linnadele ja valdadele.

Tartu Ülikool võib olla omavalitsusele koostööpartneriks nii töötajate koolitamisel kui ka uute töötajate leidmisel.

Tartu Ülikooli Regionaaltalituse peaspetsialist Jan Seepter märkis, et ülikool peab väga oluliseks vastastikuseid suhteid Eestimaa piirkondadega, sest kõrgkooli tullakse õppima igalt poolt üle Eesti. “Üheks koostööviisiks on leida omavalitsuste abiga üliõpilastele praktiseerimisvõimalused, kusjuures mitmed tudengid on oma praktikakohas tulevikus ka tööd leidnud. Kui spetsialist on enne ametisse asumist juba teatud kogemused omandanud ja töökeskkonnaga tutvunud, võib temalt ka paremat tööd oodata,” lausus ta.

“Praktikandid on omavalitsustesse kindlasti oodatud ja vastavalt erialale saame neile tööülesandeid anda. Ka meie vallavalitsuses on mitmed üliõpilased praktiseerinud,” ütles Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson. “Praktikantide töölevõtmine sõltub aga ennekõike sellest, kas neile töökohti pakkuda on,” lisas ta.

Jan Seepter andis ülevaate ka koolitustest, mida Tartu Ülikoolil on võimalik omavalistustele pakkuda. Tema sõnul on võimalik  kursuste läbiviimine Tartus, ühes või teises omavalitsuses ja ka  e-koolituse korraldamine.

“Tartu Ülikooli kui koolitaja eeliseks on koolitusvormide mitmekesisus ning samuti tõelistelt professionaalsete ja laialdaste teadmistega õppejõudude olemasolu. Ka erafirmad eelistavad koolitusi ennekõike Tartu Ülikoolilt tellida,” lisas ta.

“Hea, kui ülikool meile koolitustest ise võimalikult palju teavet annaks. Sel juhul saadaksime oma töötajaid koolitusele üsna sageli,” lausus Palamuse vallavanem Urmas Astel.

Jan Seepter teatas, et kasulikku ja vajalikku infot ülikoolist võivad omavalitsused saada portaalidest www.koostoo.ee ja www.career.ut.ee.

Tartu Ülikooli Lõuna-Eesti esindust tutvustas omavalitsusjuhtidele Marko Avikson, kes soovitas jõgevamaalastel julgesti sellesse esindusse pöörduda.

“Omavalitsustel oleks mõttekas Tartu Ülikooliga aktiivset koostööd teha ka seetõttu, et Tartu on Jõgevamaale küllaltki lähedal,” ütles Torma vallavanem Riina Kull.

</font>

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus