Tartu-Tabivere teelõigu remont algab esmaspäeval

Esmaspäevast kuni septembri alguseni kestab Jõgeva maantee Tartu-Tabivere teelõigu kapitaalremont, mis algab vana asfaltkatte ülesvõtmisega Jõgeva maantee esimesel viiel kilomeetril.

Tartu teedevalitsuse juhataja asetäitja Jüri Tomsoni hinnangul võiks sel juhul, kui kõik läheb plaanitult, segadused kohalike jaoks lõppeda juba jaanipäevaks.

Tabivere vallavanem Aare Aunap ütles Vooremaale, et tabiverelased on muudatustest hoolimata positiivselt meelestatud, sest lõpuks saab kõnealune maanteelõik ju ometi korda.

“Tänavu remondivad teefirmad kergemalt või põhjalikumalt peaaegu kümnendiku kõigist Tartu- ja Jõgevamaa riigiteedest. Kummaski maakonnas muutub tolmuvabaks 20 kilomeetrit kruusateid,? kinnitas Tomson.

Muudatused nii bussiliikluses kui ka kogu liikluskorralduses  on aga seejuures möödapääsmatu ja see tähendab, et Tartu?Jõgeva suunal on kogu kohalik liiklus, kaasa arvatud ühistransport, suunatud ümber Aovere, Kobratu ja Vasula kaudu.

Erandiks on vaid koolibussid, sest neile on ainsana lubatud remonditsoonis liikuda mõlemas suunas.

Jõgevale sõitjail tuleks tarvitada kuni Patasteni Jõhvi maanteed ning sõita edasi üle Kudina, Palamuse ja Kuremaa.

Jüri Tomsoni sõnul ei oleks olnud otstarbekas liiklus Palamuselt edasi Kaarepere peale suunata, sest Kaareperes oleks liiklejail suur tõenäosus jääda mõne kütuserongi taha aega ja närve kaotama.

Tabivere?Tartu suund jääb kõigile liiklejaile avatuks, kuid Jõgevalt Tartusse sõitjail on soovitav jälgida ümbersõiduviitasid ning liikuda üle Härjanurme ja Puurmani.

Tartu?Tabivere suunal muutuvad kuni jaanipäevani kasutuks Nõmmiku, Ranna tee ja Maramaa bussipeatus, sest Tartust väljuvad bussid sinna ei pääse. Alates 2. maist läheb Tabivere suunal kinni ka Kõrtsi peatus.

Tartu teedevalitsus pindab ja laseb pinnata sel aastal 75 kilomeetrit kõvakattega teid Tartumaal ja 32 kilomeetrit Jõgevamaal. Riigile kuuluvaid kruusateid remonditakse vastavalt 33 ning üheksa kilomeetrit.

Põltsamaa külje all saab teedevalitsuse asejuhi Jüri Tomsoni sõnul tasutud väga vana võlg karjäärist kruusa vedavate autode tolmu käes kannatajaile: korraliku asfaltkatte saab 4,5-kilomeetrine lõik Pauastvere-Rähmu lõik Põltsamaa-Kalana teel.

Tabivere vallas on põhjust rõõmustada Voldi ja Koogi kandi elanikel, sest Puurmani-Tabivere tee saab täies pikkuses immutatud freespuru alla. Freespurukatte saab ka peaaegu kogu kruusateelõik Vedult Narva maanteele, samuti Kukulinna?Elistvere kuuekilomeetrine teejupp.

Kokku remonditakse ja ehitatakse Tartu- ja Jõgevamaal tänavu riigiteid 500 miljoni krooni eest, millest tähtsaim ja kalleim töö ongi Jõgeva maantee Tartu-Tabivere lõigu 130 miljonit krooni maksma minev kapitaalremont.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus