Tartu suusamaraton jääb ära

Peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul ei ole rada saanud ette valmistada, kuna lund lihtsalt ei ole. ?Pidevad vihmasajud on sulatanud praktiliselt kõik sadanud lume ning suusatrassi ehitamine on olnud võimatu. Praeguse seisuga peame ilmataadile alla vanduma,” tunnistas Kelk. Kõik muud vajalikud ettevalmistused on tema sõnul tehtud.
Ühtlasi tunnistas peakorraldaja, et suusavõistlust ei ole võimalik ka edasi lükata, sest tegemist on väga mastaapse sündmusega, mille ümbermängimine ei ole võimalik.
38. Tartu Maratoni raames plaanitud tasuta lasteüritused püüavad korraldajad siiski läbi viia. Selleks annab lootust võimalus toota Tähtvere Spordipargis kunstlund ja katta lühikesed rajad suusatamiseks vajaliku kihiga. Lõppotsus langetatakse vastavalt lumeoludele ning sellest antakse teada meedia kaudu ning Klubi Tartu Maratoni veebilehel.
Lähipäevil kutsutakse kokku Klubi Tartu Maratoni nõukogu, kes võtab vastu erinevad finantspoolt puudutavad otsused. Seega saavad paika ka võimalikud soodustused registreerunutele silmas pidades järgmise aasta suusamaratoni.
Viimati jäi Tartu Maraton ära aastal 2004, kui valitsesid samuti soe ilm ja vihmasajud. Maraton jäi ära ka aastal 2000.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus