Tartu Sügispäevad kutsuvad tudengivaimsust nautima

16.-22. oktoobrini toimub Tartus traditsiooniline festival Tartu Sügispäevad 2006, mis toob tudengilinna nädalajagu huvitavaid kultuuri-, meelelahutus- ja spordisündmusi. Seekordsed sügispäevad pööravad erilist tähelepanu tudengivaimsusele. Põhilised märksõnad on isetegemisrõõm, aktiivsus ja argirutiinist väljamurdmine.

Sügispäevade programmi kuulub üle 120 erineva ettevõtmise. Festivali projektijuhi Kunnar Karu sõnul leiab mitmekülgsest kavast igaüks endale meelepärase ürituse: “Osalejatele ja külastajatele on tagatud mitmed unustamatud elamused nii hommikusel kui ka pealelõunasel ajal, õhtu- ja öötundidest rääkimata. Sügispäevad pakuvad võimalust olla aktiivne ja entusiastlik ning teha pööraseid asju, mida igapäevase kooli- ja tööelu

kõrvalt ehk ei jõua. Sügispäevad on see aeg, kui igaüks võiks teha oma argirutiini väikese pausi ning kogu hingest nooruslikkust ja tudengivaimsust nautida.”

Festivalinädalale annab piduliku avalöögi kontsert TÜ aulas, kus esinevad Laura Põldvere, Lembit Saarsalu ja Olav Ehala. Tudengibänd, tudengifilm, kunstide öö, bambusralli, avatuut, bussiorienteerumine, etluskonkurss, töötoad, lõbus sügisaeroobika, tudengite seiklusrada ja heakorrapäev ? see on vaid osaline ülevaade üritustest, mida tasub nautima tulla.

Traditsioonilised üritused on endiselt au sees. Kunstide öö programm on ka sel aastal kõike muud kui tavaline: iga tudeng ja linnaelanik saab teha mõnusa kultuurilise jalutuskäigu Vanemuise tänaval, kus muuseumid ja kultuuriasutused pakuvad õhtusel ajal eriprogrammi. Põnevad väljapanekud, esinejad, loengud, tarkuseterad ning eriline sügispäevade perfomance on vaid mõned märksõnad kunstide ööl toimuva kohta. Tudengipäevade juurde kuuluvad alati ka heategevusüritused. Seekord jätkame kevadpäevadel alguse saanud koostööd Tartu kodutute loomade varjupaigaga.

Muusika- ja filmihuvilisi rõõmustavad tudengibändi- ja tudengifilmikonkursid, mis jätkavad kevadise tudengilauluürituse eeskuju ja omandavad rahvusvahelised mõõtmed.

Üheks sügispäevade tõmbenumbriks tõotab kujuneda legendaarneisemeisterdatud sõidukite võistlus Bambus, mis on pärast väikest vahepausi taas tudengipäevade kavas, et pakkuda pealtvaatajatele meeleolukat vaatemängu ning osalejatele võimalust oma insenerioskused proovile panna. Selle sügise uus tulija on tudengite seiklusrada. Raekoja platsil on tudengitel võimalus proovile panna oma kiirus, osavus ja jõud, et takistusterohke seiklusrada võimalikult edukalt läbida.

Festivalinädala kulminatsioon saabub pühapäeval tulemänguga Emajõel.
Sügispäevade ametlik veebilehekülg on www.studentdays.ee

blog comments powered by Disqus