Tartu Näituste messikeskuses tuleb Maamess

Pressiesindaja Diana Kõmmuse sõnul osaleb Maamessil viis Jõgevamaa ettevõtet: A. Tammeli AS, Ank Met OÜ, Same OÜ, Olly OÜ ja Jõgeva Sordiaretuse Instituut. Kokku osaleb umbes 200 firmat, möödunud neljapäeva õhtuks oli neid registreerunud 191. Osaleb ka välismaiseid ettevõtteid, peamiselt Lätist, Leedust ja Soomest.

Maamessi raames saab külastada nelja erinevat väljapanekut, rahvusvahelisel põllumajandusnäitusel tutvustatakse põllumajandustehnikat ja -tooteid, lüpsi- ja laudaseadmeid, loomasöötasid, tõuaretust, veterinaartarbeid ja taimehooldusvahendeid. Huvilistel on võimalik saada nõu oma ala asjatundjatelt, tutvustatakse kindlustuse ja laenudega seonduvat.

Puidutöötlemis- ja metsandusnäitusel saab tutvuda metsavarumisseadmete, puidutöötlemismasinate ja muu sellisega, samuti tutvustatakse metsa hooldust, kasvatamist ja uuendamist. Külastada saab ka toidumessi ning aiandusnäitust.

Neljapäeval algusega kell 10 toimub Tiksojal metsatehnika demonstratsioon, mida kõik huvilised saavad vaadata tasuta ning reedel on Maamessi territooriumil langetaja-laasija võistlused.

Maamessi raames saab vaadata ka näitust “Eesti maakultuuripärandi olevik ja tulevik”, kuulata mitmeid loenguid ja osaleda seminaridel, mille kohta saab lähemat infot Tartu Näituste koduleheküljelt.

Maamess on avatud 21. aprillil kella 10-18, 22. aprillil kella 9-18 ning 23. aprillil kella 9-16.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus