Tartu Maratoni jäisel rajal suusatati rekordeid

Heades lume- ja ilmaoludes sõidetud 46. Tartu suusamaratonil püstitati rajarekord, sest esikoha võitnud soomlane Niko Koskela kulutas 63 km läbimiseks vaid 2:31.08,9. Väga tublilt suusatas aga Jõgevamaa sportlane Hanna-Brita Kaasik, kes ajaga 3:01.50,8 lõpetas 121. kohaga.

Naistest kuulus Hanna-Brita Kaasikule üldarvestuses 7. koht, kuid Eesti naissuusatajatest saavutas ta Tatjana Mannima järel koguni teise koha. Lisaks oli Kaasik võidukas juunioride arvestuses.

„Olen väga rahul. See oli mu esimene nii pikk maraton ja tegin selle edukalt läbi,“ kinnitas Kaasik rahulolevalt. Tema sõnul olid sõidutingimused suurepärased.

„Rada oli jäine ja erakordselt kiire. Mulle see sobis, kuid paljudele harrastussuusatajatele põhjustas see ka kukkumisi. Ema ja isa, kes mind rajal jootsid, nägid päris palju kriimustatud ja veriste nägudega suusatajaid,“ rääkis Hanna-Brita.

Sportlase sõnul suutis ta ise algusest lõpuni ühtlast tempot hoida. „Mind hoiatati küll võimalike raskete hetkede eest, kuid enesetunne oli lõpuni hea. Nii et igati kordaläinud võistlus,“ kiitis Hanna-Brita Kaasik.

Üldarvestuses 23. kohaga lõpetas suusamaratoni parima Jõgevamaa esindajana Allar Soo, kes eestlaste konkurentsis saavutas kõrge 8. koha. Soo lõpuaeg oli 2:45.12,6.