Tartu maraton juba sel pühapäeval!

Pühapäeval kell üheksa antakse Otepää Tehvandi Spordikeskuse staadionil start 36. Tartu maratonil osalejatele, kes on otsustanud võistelda 63 kilomeetri pikkusel põhidistantsil. Arula teeristist lähetatakse keskpäeval rajale ka 31-kilomeetrise raja läbijad. Mõlema distantsi fini? on Elva lähistel asuva Tartumaa Tervisespordikeskuse juures.

Tartu maratonile saab registreerida kuni laupäevani, võistluspäeval tänavu registreerimist ei toimu. Põhidistantsil osalemine maksab 600 ning lühemal rajal osalemine 400 krooni.

Registreerida saab koduleheküljel www. tartumaraton.ee või Klubis Tartu Maraton Tartus, Laulupeo pst 25.

Nädal enne Tartu Maratoni toimumist oli registreerunud 3681 inimest ? 2956 soovib sõita 63 km distantsi ja 725 läbida 31 km rada. Maratonil osaleb ka umbes poolsada Jõgevamaa suusahuvilist.

Põhidistantsil võivad osaleda 1991. aastal ja varem sündinud suusahuvilised, kes on piisavalt treenitud, lühemal distantsil saavad osaleda 1993. aastal ja varem sündinud. Erandkorras lubatakse rajale ka nooremaid sportlasi treeneri või vanemate kirjalikul loal. Suusatatakse ainult klassikalises tehnikas, tehnikat kontrollitakse ja määruste rikkujad diskvalifitseeritakse.

Tänavu saab maratonile Edelaraudtee erirongiga, millele saab pileteid varem ette osta Edelaraudtee piletikassast Tallinnas Balti jaamas või Edelaraudtee kodulehel arvutis. Viimane päev rongipileti soetamiseks on 17. veebruar.

Rong väljub Tallinnast Balti jaamast 19. veebruaril kell 4.30 ning jõuab Jõgevale kell 6.23, Palupera jaama jõuab rong kell 7.35, sealt maratoni stardipaika sõidetakse eribussidega. Tagasisõit rongiga algab Elvast kell 17.05, peatus Jõgeval 18.18. Edasi-tagasi pilet Tallinnast maksab 200 krooni. Ka teiste osalejate jaoks on pandud käiku eribussid, mis viivad sportlased Elvast ja Tartust stardipaika ning sõidutavad fini?ist Tartusse ja Otepääle.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus