Tartu Mänguasjamuuseum saab teatrimaja

EASi juhatus kinnitas rahastamisotsuse, millega Tartu linn saab renoveerida ajaloolise hoone Tartus Lutsu 2 ning kujundada selle mänguasjamuuseumi teatrimajaks. Projekti kogumaksumus on 30,8 miljonit krooni, millest 26,2 miljonit krooni katab Euroopa Regionaalarengu Fondist kaasrahastatav piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetus.

Renoveeritav hoone on hinnaline 18. sajandist pärinev barokiaja puuehitis, mis asub Tartu vanalinnas Jaani kultuurikvartalis, mille piiridesse jäävad ka 14. sajandist pärit Jaani kirik, Tartu Mänguasjamuuseum, kunstnike ja käsitööliste kodasid ühendav Antoniuse Gild, Tartu 19. sajandi Linnakodaniku Muuseum, Eesti Spordimuuseum, Eesti Postimuuseum, majutus- ja kultuuriteenust pakkuvad Tampere ja Uppsala majad ning Nerva kunstigalerii. Lutsu 2 on Jaani kultuurikvartali ainus restaureerimata ja kasutusele võtmata hoone, milles viimati tegutses Genialistide Klubi.

„Tartu Mänguasjamuuseum on avamisest peale olnud üks Tartu populaarsemaid muuseume, kus käib lastegruppe, peresid ja üksikturiste nii Eestist kui välisriikidest. Teatrimaja valmimine aitab oluliselt suurendada muuseumis pakutavate tegevuste hulka ja kvaliteeti ning seeläbi ka muuseumikompleksi külastajate arvu. Kui viimastel aastatel on olnud külastajaid üle 30 000 aastas, siis pärast teatrimaja valmimist suudetaks neid vastu võtta üle 50 000,” ütles EASi ettevõtluskeskkonna divisjoni direktor Monica Hankov.

Hankovi sõnul võimaldab teatrimaja lisaks etendustele korraldada muid üritusi. Teatrimajas luuakse mitmesuguste interaktiivsete eksponaatide ja infomaterjalidega lastele keskkond, kus avastada teatrimaailma. Teatrimaja väljaehitamisega paranevad ka eksponaatide säilitamise tingimused. Valmis peaks uus teatrimaja saama 2010. aasta mai alguseks.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus