Tartu Kultuurkapitali juurde asutatakse Herbert Kuurme mälestusfond

Neljapäeval, 13.juulil 2006 tähistatakse kauaaegse Põltsamaa koguduse õpetaja, Põltsamaa aukodanik Herbert Kuurme (13.07.1911-15.04.2005) 95.sünniaastapäeva ja kirjutatakse alla mälestusfondi asutamise lepingule. Lepingu allkirjastavad H.Kuurme lesk Asta Kuurme, lapsed Mart Kuurme, Jaan Kuurme, Tõnis Kuurme ja Tiina Sarjas, Eesti Abistamisekomitee esimees New Yorkist Endel Reinpõld, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku assessor Joel Luhamets ja Põltsamaa Linnavalitsuse abilinnapea Tiit Kulu.
H. Kuurme mälestusfond hakkab toetama ülikoolide usuteaduskondade üliõpilaste õpinguid ning usuteaduskondade lõpetajaid, kes on ennast näidanud pühendunud vaimulikuna kohaliku kirikukoguduse tegevuses vähemalt 2-3 aastat, osates ära kuulata inimesi ja olla hea suhtleja ning tegelda enesetäiendamisega.
Esmase panusena annetas fondi Eesti Abistamise Komitee New Yorgist ja H.Kuurme lapsed. Stipendiumifond on avatud ja sinna võivad annetada kõik füüsilised ja juriidilised isikud.
H. Kuurme oli kauaaegne Põltsamaa koguduse õpetaja, kelle eestvedamisel taastati sõjas põlenud Põltsamaa kirik. Ta teenis ühte Eesti suurimat kogudust rahvalähedase õpetajana.

Ülle Koppel,
Tartu Kultuurkapitali juhataja

blog comments powered by Disqus