Tartu esinduspurskkaevu ehitamiseks toodi graniit firmalt ISCG

Purskkaevu ehitamise peatöövõtja osaühing Virens tellis ühelt firmalt ehitustöödeks vajaliku graniidi, kuid paraku jäi materjal kohale saabumata. Siis pöördus osaühingu juhataja Jaak Laidoner ISCG juhi Priit Saksingu poole, kelle juhitav ettevõte Karjalast graniidi kohale toimetas.

“Arvestades suurt töömahtu graniidi töötlemisega tegelevates Venemaa tehastes ja ka raskusi piiri ületamisel, oli meil seda tellimust keeruline täita, kuid koostööpartnerite abiga tulime toime ja täitsime kokkuleppe. Avamisel oli hea kuulda, et paljude erinevate põlvkondade inimeste hinnangul andis 2,6 meetri laiusele ja 18 meetri pikkusele paljude düüsidega purskkaevule ilu just tumepunastes toonides graniit.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kindral Ants Laaneots avaldas arvamust, et graniiti võinuks purskkaevu juures koguni rohkem olla. Pimedal ajal lisab purskkaevuga haljasalale ilu ka valgustus. Plastmassist piirded haljasalale telliti Londonist.

“Minu arvates saanuks selle tööga hakkama ka Eesti sepad. Samuti võinuks kasutada graniiti, mis on igavesti vastupidav materjal,” rääkis Priit Saksing, kes haljasala ja purkkaevu väljaehitamisel osalenud firmade esindajatest ainsana avatseremoonial sõna võttis.

“Minu sünni- ja nooruselinnas Tartus on graniiti ammustest aegadest kasutatud. Nüüd arutasime Tartu linnapea Laine Jänese ja abilinnapea Georg Aheriga, kuidas selle kivimi abil Emajõelinna tulevikus kaunimaks ja vastupidavamaks muuta. Tartlastel on selleks tekkinud juba mitmed ideed,” ütles firma ISCG juht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus