Tarkus tarviline vara

Kooli alguseni on jäänud vaid mõned päevad ning uut moodi algav õppeaasta saab hoo sisse. Olgugi et ministeerium soovitab õppeaastat alustada võimalikult tavapäraselt, on selge, et tavaline uus kooliaasta vähemalt alguses kindlasti olema ei saa.
Kuid erinevalt kevadest on ministeeriumil ja koolidel valmimas plaan. Kolm kuud on aega olnud valmistuda ning plaanid paika panna. Neid ka haridusminister Mailis Reps tutvustas. Ideed on ju lihtsad: haige õpilane kooli tulla ei tohi ning kogu õppeasutust kohe sulgema ei hakata. Erinevalt kevadest soovitakse lähtuda võimalikult piirkonna ja koolikeskselt. See tähendab, et iga olukorda vaadatakse eraldi. Sellegi poolest on koolid maakonnas valmis. Tulgu mis tuleb, aga esmane kogemus on kätte saadud ja nüüd ollakse juba targemad.
Maakonnas on haridus viimastel päevadel põhiteemaks olnud. Tänatakse tublimaid õppureid, aga ka õpetajaid. Rääkimata haridusteo ja hariduse sõbra väljakuulutamisest. Tänavune haridustegu on meie vaieldamatu tulevik: virtuaalreaalsus. Sest just sellega on aasta jagu Põltsamaa ühisgümnaasiumis juba tegeletud. Õpilased ja õpetajad on rahul ning füüsika- ja keemiatunnid on seeläbi saanud hoopis teise tähenduse. Rääkimata arusaamast, et õppimine ei tähenda tänapäeval enam kuivalt raamatutes ja töövihikutes nohistamist. Haridus on tehnoloogias, uutes lähenemistes ja nutikates lahendustes. Kui nendest kinni oskame võtta, võib kooliaasta õnnestunuks lugeda.

blog comments powered by Disqus