Targem võtab hoo maha

Kooliaasta on alanud, tänavatel hakkavad jälle ringi vudima pisikesed koolilapsed, kes ei adu päris täpselt, millised ohud neid võivad liikluses varitseda. Elu ning tervis on väärtused, mille nimel tasub vaeva näha, seetõttu pöördun palvega teie poole, kallid lapsevanemad: olge oma järglastele liikluses eeskujuks. Inimelu võivad päästa ka vähesed teadmised, kuidas ületada sõiduteed või käituda ülekäigurajal; kus ja kuidas kanda helkurit või kummal pool maanteed käia.

Sõidukijuhtidele panen südamele: jälgige oma sõidukiirust! Kuna suvel on mõnes kohas lubatud kiiremini sõita, siis ei suuda sõidukijuhid ennast sügise saabudes vanadele kiirustele tagasi lülitada. Meeles tuleb pidada, et asulas on kiirusepiirang 50 km/h. Mõnel teelõigul võiks sõita isegi aeglasemalt, pidades silmas teeolusid, jalakäijaid ning lähedalasuvaid lasteaedu ja koolimaju.

Nendele noortele, kes on harjunud koolis käima rolleri või jalgrattaga, tuletan meelde, et mopeedijuht peab olema vähemalt 14-aastane ja jalgrattur sõiduteel sõites vähemalt 10-aastane. 10-15-aastasel jalgratturil ja 14-15aastasel mopeedijuhil  peab olema kaasas jalgratturi või mopeedijuhi luba. Kiivri kandmine  on rolleriga sõites kohustuslik, jalgratturil aga soovituslik. Liiklusnõuete rikkumise korral on politseil õigus teha trahvi, seetõttu võiks liikluses osalejad mõne seadusesätte,  mis on suve jooksul ununenud, üle vaadata.

Samuti tasuks pöörata erilist tähelepanu oma vara hoidmisele ja kaitsmisele. Et jalgratta- ja rollerivarguste arv on oluliselt tõusnud, tasuks oma kaherattalist vara igal pool ja igal ajal lukustatult hoida.

Juba kolmandat aastat kutsub Lõuna prefektuuri liiklusliin korrale liikluspatuseid, kelle eksimustest on kaasliiklejad teatanud Liiklusliini telefoninumbrile 14900. Nii ootab liiklusliin ka kooliaasta alguses teateid nendest, kes teistele liiklejate ohtlikud on. Eriti tasuks nüüd, kooliaasta alguses,  tähelepanu pöörata just laste liiklusturvalisusele.

Soovin õppuritele edukat kooliaastat!

iii

DIANA ERIKSON, vanemkonstaabel

blog comments powered by Disqus