Laupäeval toimus Tapiku mõisasüdames arvult teine kõrvitsafestival. Kui eelmisel aastal tabas korraldajaid esimene tugev lumesadu, siis tänavu puhus kõle tormituul ja pihustas külma sügisvihma. Õnneks see kõiki koduseinte vahele konutama ei hirmutanud ja ligi 70 inimest sai sügispäeva põneval moel nautida.
Päeva loomingulisemaks ettevõtmiseks oli kindlasti kõrvitsalaternate lõikumine. Kõrvitsad saadi kohalikult kõrvitsakasvatajalt Rehemäe talust. Sel aastal olid kõrvitsad sootuks rohelise koorega, nii et erksalt oranže köögivilju Tapiku külakeskuse õuel näha ei olnud. Aga see ei seganud neist kunstiteoseid loomast. Peagi on ju Ameerikamaalt üle võetud püha – halloween – ja miks mitte selleks juba varakult valmistuda.
Lõikujad näitasid kõrget kunstilist taset ja nii sai pikk pink vahvaid kõrvitsalampe täis. Parima kõrvitsalaterna tegijaks tunnistas žürii Heidi Oja, auhinnalise teise koha sai Külli Lilleorg ja kolmanda Arnold Nugis. Laste hulgas olid parimad kõrvitsakunstnikud Jarleen,Geandra, Desiree, Moonika ja Kai-Liis.
Et festivalile olid oodatud kõik kostümeeritult, siis valiti ka parim kostüümikandja. Sellegi auhinna viis koju Külli Lilleorg. Lapsi oli kostüümides kohal kaks, mõlemad said korraldajatelt pisikese auhinna.
Festivalikülaliste meeleolu aitas ülal hoida Tapiku mõisa omaniku Olev Kulli kutsutud Udmurdi folklooriansambel, kes avas päeva muusikalise etteastega ja õpetas hiljem kõigile soovijaile ka udmurdi rahvuslikke mänge. Õhtupoolikul asutus lavale party-metal bänd TLH. Pimenedes muutis aga Tapiku külaplatsi müstiliseks Artistic Flow stuudio tulesõu.
Tapiku Külade Seltsi eestvedaja Hiie Nugis tõdes, et rahvast oodati festivalile enam kui neid kohale tuli, kuid eks ilm mängib hilissügisesel ajal oma rolli. „Oli kohalikku rahvast ja ka kaugemalt tulijaid,“ rääkis Hiie Nugis. „Tuldi vaatama oma endist koolimaja ja külastama kodukohti. Rõõmustati taaskohtumiste üle ja aeti soojas kohvikuruumis kõrvitsatoite mekkides mõnusalt juttu. Eriti rahul oldi õhtuse tuleetendusega. Kõik jälgisid seda suuril silmil, isegi kõrvaltegevused ununesid selleks ajaks ära.“
Korraldajad tunnistasid, et sel aastal saadi oma rahaliste vahenditega hakkama. Vaid ansambli esinemistasu tarbeks saadi toetust Põltsamaa vallalt. „Me ei hakanudki projekti kirjutama. Müüsime pileteid, saime sellest rahalised kohustused kaetud,“ tunnistas seltsi esindaja.
Mõnusad auhinnakotid ja tänumeened panid välja korraldajad ise. Kas ka järgmisel aastal kõrvitsafestivali korraldatakse, ei osanud Hiie veel praegu öelda. „Muidugi tahaks, aga toetajaid on keeruline leida. Eks näis, kauaks meil seda entusiasmi ja õhinat jagub,“ nentis Hiie Nugis.
MERIKE KASK