Tapal loeti võistu Ellen Niidu luulet

Esmaspäeval Tapal toimunud üleriigiliselt laste etlusvõistluselt “Ellen Niiduga Midrimaal” tuli kaks auhinnalist kohta Jõgevamaale: need võitsid Greete-Ly Siimer Põltsamaa Ühisgümnaasiumist ja Maarja Tiits Jõgeva Ühisgümnaasiumist.

Greete-Ly sai vanemas, IV-VI klasside vanuserühmas esimese ja Maarja I-III klasside vanuserühmas kolmanda koha. Tüdrukute juhendajad olid vastavalt Astra Tiits ja Ly Kittus. Auhindadeks olid sel konkursil otse loomulikult Ellen Niidu raamatud.

Ellen Niidu loomingule pühendatud etluskonkurss toimus Tapal esimest korda. Tõuke selle korraldamiseks sai Tapa valla kirjandusklubi eestvedaja Marika Rajur asjaolust, et armastatud lastekirjaniku lapsepõlveaastatest möödusid osad Tapal ja seal tegi ta ka esimesed luulekatsetused. Etluskonkurssi peetigi Nooruse tänava koolimajas, nimeka arhitekti Alar Kotli projekteeritud kaunis hoones, mis Ellen Niidule lapsepõlves sügavat muljet avaldas. Toona tegutses seal Tapa Gümnaasium, nüüd aga Tapa Vene Gümnaasium. Ellen Niit ise konkursil ei viibinud, küll aga oli ta saatnud noortele luulesõpradele ilusa kirjaliku tervituse.

Tapa valla kirjandusklubi ja Tapa linnaraamatukogu poolt korraldatud etluskonkurss tahetakse muuta iga-aastaseks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus