TAOK rogain esmakordselt Jõgevamaal

Laupäeval, 8. oktoobril toimub Jõgevamaaja Tartumaa piiril, Pala, Saare ja Vara valla metsades suur rahvaspordiüritus. TA Orienteerumisklubi korraldusel toimub rogain ehk võistkondlik orienteerumismatk. Võistluskeskus asub Sõõru küla lähedal. Start antakse hommikul kell 9.30, finišiaeg on 17.30. Kaheksa tunni jooksul püüavad võistlejad külastada võimalikult palju kontrollpunkte, mis asuvad suurel alal Kaiu mägedest Pala Linnumäe ja Kärgandi mägedeni.

Rogain on Eestis populaarne rahvaspordiala. Tänavusel rogainil osaleb kokku ligi 800 orienteerumismatkajat. Eesti eri paigust Jõgevamaa metsadesse saabuvate osalejate kõrval on võistkondi ka Lätist, Soomest jaVenemaalt. Kui osavõtjate enamus otsib kontrollpunkte reipal matkasammul, siis auhindu jahtivad tiimid üritavad, niipalju kui võimalik, ka joosta.

Sel ajal kui maailmas kogub tuure Pokemonide otsimine, leidub siiski veel hulk inimesi, kes tulevad enda füüsilist vormi proovile panema ning nutitelefoni virtuaalsete tegelaste asemel otsivad kauneid kohti Eestimaa sügiseses looduses.

TAOK rogain toimub seitsmeteistkümnendat korda. Varasematel aastatel on rogainitud Võsul, Karepal, Nõval, Jänedal, Lindoral, Taevaskojal ja mitmel pool mujal. Tänavu toimub rogain esmakordselt Jõgevamaal.

LAURI LEPPIK, TAOK rogaini peakorraldaja

blog comments powered by Disqus