Tänuüritus vääris tähelepanu

Möödunud reedel toimus Põltsamaa kirikus tänuüritus „Me hoiame nõnda ühte…“, mis tõi üle hulga aja kiriku jälle rahvast täis. Teiste hulgas sõitsid kohale ka vabariigi president, Tartu ülikooli rektor, peapiiskop, mitmed kirjanikud ja poliitikud, oli teisigi tuntud inimesi. Põltsamaa linna jaoks oli kindlasti tegu tänavuse aasta olulisima sündmusega.
Üritust reklaamiti eelnevalt sellisena, et Põltsamaa kiriku taastamist pärast teist ilmasõda saab käsitleda olulise verstapostina kogu Eesti kultuuri seisukohalt. Kõnedes meenutati aastakümnete möödumist sõjakoledustest ning ajast, mil ettevõtlike inimeste initsiatiivil hakati kirikut uuesti üles ehitama. Aga toodi paralleele ka tänapäevaga.
„Me elame väga rahutul ajal. Needsamad sõjakoledused ja häving, kannatused ja surm, mida Põltsamaa rahvas, kõikide Eestimaa linnade ja külade inimesed, samuti peaaegu terve Euroopa ja muudki maailma paigad II maailmasõja päevil nägid, on igapäevaseks tegelikkuseks saanud juba viimased viis kuud Ukrainas,“ ütles peapiiskop Urmas Viilma.
Seda kummastavam on, et tänuüritust, mis Põltsamaa kirikus ja lossihoovis ning Roosisaarel toimus, oli kajastamas väga vähe ajakirjanikke.
Sündmust ei mainitud isegi õhtuses Aktuaalses Kaameras. Eriti palju ei leidnud see kajastamist ka üleriigiliste päevalehtede paberväljaannetes ega online-meedias. Samal nädalalõpul toimus ka Rally Estonia ning teisigi üritusi, kuid arusaamatuks jääb ikkagi, miks osa sündmusi jäetakse kajastatavatest teemadest täiesti kõrvale.

blog comments powered by Disqus