Tänuks vanematele põlvkondadele

Teist aastat tähistame meiegi septembrikuu teisel pühapäeval  vanavanemate päeva.

Seega on  meil homme üks mõnus kodune püha, kui suureks saanud lapsed oma peredega  vanematele külla tulevad. Kingitakse lilli, jagatakse kallistusi ja küpsetatakse kooki.

Et ajad, kombed ja seadused muutunud on, pole tänapäeva vanaema sugugi mitte toanurgas sukavardaid veeretav memmeke, vaid täies elujõus daam, kellel pensionieani veel terve igavik. Ka vanaisa pole mingi piipu popsutav taat, sest temagi päev möödub tööpostil, autoroolis, spordiplatsil, jõusaalis… Seega käivad meil memme-taadi sordi alla pigem vanavanavanemad.


Vanavanemate päeva idee autor olevat Lääne-Virginia koduperenaine Marian Mquade, kes omal ajal leidis, et suuremat toetust ja tähelepanu vajaksid üksikud vanurid hoolde- ja vanadekodudes.

Et elu on karm ja paljudes kodudes pole võimalik vanadusest väetit ööpäevaringselt valvata-aidata, elab hooldusasutustes rohkesti ka neid, kes omal ajal lapsi kasvatasid ja jõudumööda lapselapsigi kantseldada aitasid. Loodetavasti on neilgi saabuv pühapäev rõõmus ja külalisterohke.

10. september 2011

blog comments powered by Disqus