Tantsutähed jätkavad Jõgevamaal uue hooga

Jõgeval, Põltsamaal ja Tabiveres noortel juba igav ei hakka, sest JJ-Street Tantsukooli uus treeninghooaeg tõotab sel aastal tulla põnevam kui kunagi varem. 

Jaanuarikuust alates on uued huvilised oodatud nii Tabivere hip-hop treeningutesse kui ka Jõgeva house- ja lastegrupiga liituma. JJ-Street Jõgeva filiaali eestvedaja Kairi Jerlovi õpetamise tulemusel on Jõgevamaa tantsuhuviliste arv mitmekordistunud ning juurde on sirgunud säravad treenerid Katrina Nurmoja ja Risto Štukert. Üheskoos korraldati möödunud poolaasta jooksul mitmeid toredaid üritusi, näiteks filmipäev ning ühine motivatsiooni- ja tantsupäev. 

Tabivere hip-hop treeninguid juhtiva Katrina Nurmoja sõnul on õpilased väga tublid ja tähelepanelikud. Nurmoja plaanib Tabiveres välja õpetada tulevasi treenereid, kes saaksid kodukohas veel rohkem noori aidata ja arendada. Nurmoja sõnul on eesmärk tuua Tabiverre võimalikult palju külalistreenereid, viia õpilased võistlustele ja üritustele ning teha suurepärast koostööd lastevanematega. Õpilased on oma treeneri tantsutundidega siiani väga rahul, näiteks Katrin Mošarova sõnul annab JJ-Street Tantsukool talle võimaluse veeta aega heade inimestega ning teha tulevikus tantsuga karjääri. Grupp on koos käinud küll ainult mõned kuud, kuid õpilased tunnevad juba, et oskavad midagi uut ja põnevat. „Oleme alles algajad, kuid muusikat kuulates tekib juba selline tunne, et tahaks tantsida ja teistele oma oskusi näidata,” rääkis Kerstin Loorits.  

Jõgeval ja Põltsamaal treeninguid juhtiv Kairi Jerlov on väga õnnelik, et noorte üldine aktiivsus tema kodukohas Jõgevamaal järjest kasvab. Ta peab oluliseks noorte väärtusi ja tahab pakkuda neile vaba aja sisustamiseks mitmesuguseid võimalusi. Tema silmapaistvast õpilasest Risto Štukertist sai sel sügisel treener, kes on hooaega alustanud täiel rinnal ning juba tehakse ühiskava koos Räpina noortega. Štukerti sõnul on  tulemuseks väga huvitavate kostüümide ja ülesehitusega koreograafia. Selle aasta üks oodatumaid sündmusi Jõgeval on aga kindlasti JJ-Street Kevadseminar, mis toob külmapealinna kohale sajad noored Eesti eri linnadest.

Kevadseminar on väga eriline üritus, kus kolme päeva jooksul on varuks palju üllatusi ning lisaks tantsule õpetatakse koolitustel noortele ettevõtlikkust ja sihikindlust oma eesmärkide saavutamisel, ” rääkis Kairi. Ta lisas, et viimasel päeval toimub suurejooneline šõu ja tantsuvõistlus, mida saavad vaatama tulla kõik lapsevanemad ja teisedki huvilised.   

Põltsamaa noored ootavad uuelt aastalt esinemisi, võistlusi ning loomulikult JJ-Street Kevadseminari. Oma trennidega on nad väga rahul ning ei oskaks oma elu enam ilma tantsukoolita ette kujutada. „Olen väga tänulik oma emmele ja issile, et nad viitsivad mind kaks korda nädalas trenni viia, sest see tantsukool viib mind lähemale oma unistusele saada ka ise kunagi tantsuõpetajaks,” rääkis Põltsamaa õpilane Timo Allik. Nii mõnedki õpilased on pidanud oluliseks just lisaväärtusi, mida tantsukoolis juurde õppida saab. Üheskoos on noortel väga tore. Jaanuaris on kõigil soovijail võimalik tantsukooli treeningrühmadega liituda. 

i

LENEL KARU

blog comments powered by Disqus