Tantsustuudio avamisega täitis õpetaja oma unistuse

Eelmisel õppeaastal Jõgeva muusikakoolis lastele tantsutunde andes sai Kristel Saar (23) lapsevanematelt tõuke tantsustuudio avada. Sellega täitis Kristel oma lapsepõlveunistuse.


Kui sügisel oli registreerimise lõpus nimekirjas sada last, valmistas see tantsuõpetajale suure üllatuse. “See on Jõgevamaa kohta suur number,” nentis ta. Kuigi tantsima saab tulla nelja-aastaselt, on õpetaja vastu võtnud ka mõned kolmeaastased. “Vaatasin, et nad võivad proovida. Need, kes tulid, on tublid ja saavad hakkama,” kiitis õpetaja mudilasi.

Praegu on Kristelil nädalas 17–18 tantsutundi. Treenerina on tal abiks Triin Lõhmus, kes harjutab lastega painduvust ja teeb üldfüüsilist treeningut. Lisaks leidis Kristel hooaja sees õpilaste seast Ketrin Elery Rumaski, kes võttis ühe lastetunni enda kanda. “Unistus ongi tulevikus välja kasvatada tantsijaid, kes võtaksid tantsu õpetamise üle,” rääkis Kristel.

Lisaks Triinule ja Ketrin Eleryle on Kristelile abiks tema ema, kes tegeleb raamatupidamise ja kostüümide õmblemisega. Ema on kõik tütre kostüümid ise õmmelnud ja teab, mida tantsutüdrukud vajavad. Praegu annab Kristel tunde Jõgeval ja Palamusel, lisaks on tulnud pakkumine Kasepäält, kus on samuti tantsuhuvilisi. Seal kavatseb Kristel tantsurühma avada tuleva aasta sügisel. Hetkel on Palamusel mudilasi ühes rühmas 17. “See on ka lagi, kui tahan kõigiga individuaalset tegeleda,” kinnitas juhendaja.

Kui suured rühmad lahku lüüa, tähendab see omakorda rohkem tunde. “Olen topelttundidega arvestanud. Tahe ja positiivne mõtlemine on mul olemas. Ma ei võta tööd kohustusena – kui oled südamelähedase tegevuse leidnud, ei pea kunagi tööl käima,” kinnitas Kristel.

Õpetamine on kutsumus

Tantsu juurde jõudis ta 20 aasta eest ja selles oli oma osa ka tema emal. Kristel mäletab, kuidas ta nooremana ei tahtnud trenni minna. “Mul on elu lõpuni meeles, kuidas ma olin nii väsinud ja pidin jälle sukkpüksid jalga panema ning tantsima minema,” muigas ta.

Kuid kõik see läks kasvades üle ja tants jäi. Tänu pikaajalisele  tantsukogemusele, oskab Kristel suurepäraselt oma oskusi lastele edasi anda. Praegu õpib ta Tartu ülikoolis kutseõpetajaks. Tema sõnul ei saa tantsuõpetaja või treenerina piisavalt kogemusi, kuidas käituda probleemsete lastega ja keerulistes olukordades toime tulla. Ülikoolis õppides tunneb Kristel, et ta saab igast loengust uusi teadmisi, mida kohe tantsutunnis praktiseerida.

Kristel on 16 aastat tegelenud võistlustantsuga. Viimane võistlus jäi eelmise aasta lõppu, tantsupartner läks Austraaliasse. “Meil oli hea klapp ja ma kedagi teist ei otsinud,” ütles ta.

Cestants stuudios tegeletakse eelkõige šõutantsuga, aga tantsuspordi elemente toob Kristel palju sisse. Lisaks tantsustuudiole annab ta tunde Jõgevamaa gümnaasiumis. Nii Voorel kui Jõgeval lõppesid ka seltskonnatantsu algkursused, kus täiskasvanud said oma oskusi lihvida või päris algusest tantsu õppida. Endiselt saavad huvilised Kristeli juhendamisel Jõgeva spordikeskuses zumbatrennis käia. 

Korraldas moeetenduse

Kristeli jaoks on tähtsaim, et kõik lapsed oleksid õnnelikud,  nad õpiksid midagi uut ja läheksid tunnist hea tundega koju. Uut tantsustuudiot ja tantsijaid on peagi ees ootamas jõulupidu. Suureks esinemiseks valmistudes tuli õpetajal idee korraldada moeetendus. “Tahtsin, et lapsed saaksid jõulupeoks esinemisjulgust ja natuke edvistada,” ütles ta. Moešõul astus lavale ligi 50 Jõgeva rühma suuremat ja väiksemat tantsusõpra. Riided said lapsed valida oma kapist, mis parasjagu kõige enam meeldis.

Kristel kiidab Jõgevamaa gümnaasiumi tüdrukuid, kellest oli talle palju abi. Nad tegid lastele lava taga soenguid ja näomaalinguid. Pärast moeetendust astusid lapsed üles ka väikese tantsunumbriga. Õpetaja sõnul olid laste näod naerul ja see ongi põhiline.

Stuudiole oma ruumid

Kristel tunnistas, et väga paljud küsivad temalt, mida Cestants tähendab. “Nime oli kiiresti vaja, käisin koeraga jalutamas ja mõtlesin erinevatele variantidele, kuid need kõlasid imelikult. Kindel olin selles, et nimes peab olema tants,” jutustab ta. Kristeli vanaema kutsus oma lapselast väiksena Kessuks, sest ta sõi nii palju kommi. “Sealt nimi tuligi: Kessu tants ehk Cestants,“ lausus neiu.

Praegu unistab Kristel sellest, et tantsustuudiol oleksid päris oma ruumid – soe ja hubane koht, kuhu lapsed saavad tulla, tantsida ja pärast oma asjad jätta. “See unistus on nii reaalne, kui palju ma selle heaks ise tööd teen,” märkis Kristel. Kindlasti tuleb stuudio Jõgevale. Tantsuõpetajale meeldib Jõgeval, sest siin on tema sõnul hea olla – ilus koht ja soojad inimesed.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus