Tantsupeo eelproovid on täies hoos

Pühapäeval tantsisid Jõgeva kultuurikeskuses peo liigijuhtidele ette segarühmad S3, pererühmad ja mõlemad naisrühmade liigid. Laupäeval Laiuse Jaan Poska Põhikoolis S2 segarühmad ja pühapäeval Põltsamaa kultuurikeskuses S4 rühmad. Mõnedel liikidel on ettetantsimised alles ees. 28. märtsil tantsivad Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis 6.‒8. klassi noored ja Põltsamaa kultuurikeskuses gümnaasiuminoorte rühmad. Võimlejate eelproovid jäävad 13. aprillile.


Peole kutsutute nimekirjad avaldatakse aprilli lõpus või mai algul.

N2 liigijuht Erika Põlendik rääkis, et hindamisprotsessis ollakse olulistes detailides kokku leppinud. „Sellest lähtuvalt need hinded kujunevad. Oleme teinud endale tabelid, mille järgi saame olulisi asju hinnata ning teeme sinna tantsu vaadeldes linnukesi.

Väga mõjub ka emotsioon. Kui tantsija teeb kõik täpselt ära, aga emotsioonitult, siis kõrget hinnet ei tule, aga kehva ka mitte. Kui mõni detail läheb kellelgi natuke untsu, siis sellepärast me üldjuhul punkte maha ei tõmba. Kui rühm tantsib hästi ja emotsiooniga, võib olla, et kellelgi ütles lihtsalt närv üles.“

N2 rühmad tantsivad peol kaks tantsu, Maire Udrase „Oti rattad“ ja Heino Aassalu ja Lydia Austeri „Targa rehealune“. „Need on ilusad tantsud, üks tempokas, nagu meie elu ja „Targa rehealune“ on loitsulik. Meil on kohustus sellega tantsuplats puhtaks loitsida, sest järgmine tants peol on „Külvajad“. Et Eestimaa oleks võimeline vastu võtma ilu, teadmisi ja rõõmu, mida me külvame,“ rääkis Erika Põlendik.

Erika Põlendiku assistent Maire Udras ütles, et on palju naisi, kes tahavad hästi tantsida. „Näeme nii palju hästi tantsivaid rühmi, kuid kahjuks ei pääse kõik peole. Aga kõik pingutavad, annavad selle viimase ja teevad peole pääsemise nimel meeletult tööd. Kõik tahavad ennast leida Kalevi staadioni murul ühiselt tantsimas, et elada selle tundega järgmise peoni. Meie liigis on konkurents väga karm ‒ üks rühm peole, üks koju,“ nentis ta.

„Tantsupeo piletid on ammu välja müüdud. Lootus on, et kui turismifirmad, kes on pileteid kinni pannud, loobuvad, siis võib-olla mingi osa vabaneb. Ka on räägitud lisatribüünide paigaldamisest, kuid ei oska öelda, kas need tulevad,“ rääkis liigijuht Erika Põlendik. Kuid lohutas, et peaproov-etendusele pääsevad kõik need tantsijad, kes nüüd peole ei mahu.

N1 liigijuht Agne Kurrikoff-Hermann, kes ka Jõgeva Kultuurikeskuse oma liigi rühmi hindamas käis, ütles, et Jõgevamaa naised on alati väga hästi tantsinud. „Jõgeva on ju naistetantsu pealinn. Juba see, et naiste tantsupidu toimub Jõgeval, näitab, et Airi Rütteri vaimsus on Jõgevamaa kohal hõljumas,“ oli ta veendunud.

Ka naisrühmadel N1 on üks tants ajaloost, sedapuhku Helju Mikkeli „Kullaketrajad“. Teise tantsuna esitavad nad Ülle Ferscheli selle peo jaoks loodud tantsu „Päeva loits“. Kavas on mõlemad üsna lavastuse alguses. „Naised on need, kes päeva väljakule loitsivad, siis oma ilu ketrama hakkavad, seejärel rullub pidu „Minu Arm“ lahti,“ rääkis Agne Kurrikoff-Hermann.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus