Tantsulavastus, mis purjetab läbi valla naljalainel

Jõgeva valla rahvatantsurühmad on otsustanud näidata, et eestlane pole sugugi selline „tuim tükk”, nagu temast tihtipeale arvatakse, ning et eesti tantsudki võivad olla tempokad ja lustaka karakteriga. Tantsulavastuse „See vallatu eestlane” esietendus on tuleval esmaspäeval Palamuse rahvamajas ning veel saab seda näha Sadala rahvamajas ja Jõgeva kultuurikeskuses.


Naljalainel purjetava tantsulavastuse idee käis välja nüüdseks meie hulgast lahkunud legendaarne tantsujuht Airi Rütter.

„Airi ütles selle lavastuse tegemise mõtte välja viimasel Jõgevahe Pere juhatuse koosolekul, millel ta osales,” meenutas folklooriseltsi Jõgevahe Pere juhatuse liige Valdi Reinas.

„Mäletan, kuidas Airi kultuurikeskuses jõuluvana toas diivanil istus ja küsis meilt, et mida meie sellisest ideest arvame. Olime juba tookord ideega päri, ent nüüd tundsime, et see tuleks ka teoks teha ja kaasata sellesse uue valla tantsurühmad. Lavastusega saavad tähistatud rahvusvaheline tantsupäev, mis on 29. aprillil, aprill kui naljakuu ning tagantjärele ka rahvusvaheline teatripäev,” rääkis Reinas.

Lavastuse tarvis otsisid Laiuse naisrühm Meie Mari, Palamuse naisrühm Sirtsuline, folklooriseltsi Jõgevahe Pere nais- ja memmederühm, Sadala naisrühm ja Sadala meesrühm SaMaKas oma repertuaarist välja mõned lustakamad tantsud.

Need seovad ühtseks lavastuseks dialoogid elust ja inimestest, mille kannavad ette Stina Heinola ja Artur Aunap, ning tantsudega teemalt haakuvad sketšid, mida etendavad Sadala Külade Teatri näitlejad. Nii dialoogid kui ka sketšid on kirja pannud Valdi Reinas. Tema on ka tantsuetenduse lavastaja.

Lavastuse esietendus on, nagu öeldud, esmaspäeval, 23. aprillil Palamuse rahvamajas. Võib öelda, et järgmisel nädalal saab seega Jõgeva vallas teoks üks omapärane minituur. Valla kuue rahvatantsurühma osalusel tuuakse välja lavastus „See vallatu eestlane” ning seda etendatakse lisaks esietendusele Palamuse rahvamajas veel neljapäeval, 26. aprillil Sadala rahvamajas ja laupäeval, 28. aprillil Jõgeva kultuurikeskuses. Kui Palamusel ja Sadalas algab etendus kell 19, siis Jõgeval kell 18. Etendusele tuleb osta kolmeeurone pilet.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus