Tantsivad kõik, paljud neist hästi

Festivalikontsert koosnes 24 tantsunumbrist ning esinejaid oli Adaverest Tabivereni ja lasteaialastest abiturientideni. Oli päris originaalsete ideede ja tugeva koreograafilise ülesehitusega etteasteid, aga ka algajalikumaid katsetusi. Stiilide erinevuse tõttu on sel festivalil alati väga raske esinejaid kõrvutada. See-eest on kõikvõimalikke eripreemiaid nii palju, et kõik esile tõstmist väärivad enamasti ka esile tõstetud saavad. Preemiate jagamise raske töö tegid seekord ära Tartu tantsutrupi RN tantsija ja treener Merit Kannel, Kohtla-Järve kultuurihoone tantsuõpetaja Eve Tats, Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafiatudeng Kristjan Rohioja, Vooremaa Kaunitar 2003 Elina Matsievska ja Jõgeva linnavalitsuse haridustöö peaspetsialist Erki Teder. Preemiad, mis välja anti, olid aga järgmised.

Kamaluga preemiaid
Eripreemia tehniliselt tugevale tantsurühmale ? Tabivere Gümnaasiumi tantsurühm Unlimited (tants “Poison”), eripreemia sobivaima kostüümi eest ? Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio 11-13-aastaste rühm (“Kassikesed”), omapäraseima esineja eripreemia ? Adavere Põhikooli 13-18-aastaste rühm (“Nimetu”), korrektseima tantsurühma eripreemia ? Vaimastvere Põhikooli 13-14-aastaste rühm (“C’est la Vie”), ühtlaseima tantsurühma eripreemia ? Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio 9-12-a rühm (“I’m a girl”), eripreemia loova liikumisrõõmu eest ? Adavere Põhikooli 10-11-a rühm (“Turuleminek”), elegantseima rühma eripreemia ? Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio 9-12-aastaste rühm (“Idamaine”), stiilseima tantsurühma eripreemia ?

Palamuse Gümnaasiumi 11-13-a rühm (“Chill Factor”), emotsionaalseima etteaste eripreemia ? Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio 11-13-a rühm (“I feel good”), lootustandvaima tantsurühma eripreemia ? Adavere lasteaia poiste rühm (“Lõbusad käed”), nakatavaima esituse eripreemia ? Adavere lasteaia tüdrukute rühm (“Kleidike”), mõistatuslikema tantsu eripreemia ? Põltsamaa trupp Carina (“Areng”), SK Forte ja Jõgeva vallavalitsuse eripreemia ? soolonumbri “Igatsus” esitanud Helen Koger (Sadala Põhikool), maakonna parim algklasside tantsurühm ? Adavere Põhikooli 6-9-a rühm (“Pärdikute esimene vihm”), parim algklasside võimlemisrühm ? Jõgeva kultuurikeskuse 3-6-a võimlemisrühm (“Lõbus ring”), parim IV-VIII kl tantsurühm ? Palamuse Gümnaasiumi 11-13-a rühm (“Lõbusad seelikud”), parim IV-VIII kl võimlemis- ja aeroobikarühm ? Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio 11-13-a rühm (“Kassikesed”), parim IX-XII kl tantsurühm ? Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio 13-17-a rühm (“Ma pole tüdruk ega ka naine mitte”), parim IX-XII kl võimlemis- ja aeroobikarühm ? Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio 13-17-a rühm (“Rööveldised”).

Turnipidude vaimus

Mõistagi väärisid väikest autasu ka juhendajad Ülle Luik (Vaimastvere PK), Karin Rajasoo (Carina), Lauri Aunap (Tabivere Gümnaasium), Aime Liivamägi (Sadala PK), Terje Õunapuu (Adavere PK), Inga Reinmaa (Adavere lasteaed), Sirje Kiis (Palamuse Gümnaasium), Karin Raidma (Torma PK) ning Kersti Teras ja Merleen Läänemägi (Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio). Viimasel tuli kanda ka ürituse korraldamise põhiraskust.

“Nii vahvat maakondlikku tantsuüritust pole ma mujal näinudki,” ütles ˛ürii liige Merit Kannel. “Ja tore on näha, et tugevatele tegijatele on nooremate tantsijate hulgast väärilist järelkasvu tulemas. Lahkun siit kõige paremate emotsioonidega.”

“Kui midagi miinuspoolelt silma jäi, siis ehk see, et lapsed võiksid laval rohkem naeratada ja mõni juhendaja võiks rohkem mõelda, mida lastele selga panna, kui nad lavale lähevad,” ütles teine ˛üriiliige Eve Tats. Ent temagi jäi Jõgeval nähtuga üldiselt rahule.

Spordiklubi Forte treener Marika Prave, kes maakondliku tantsu-, võimlemis- ja aeroobikafestivali kuus aastat tagasi n-ö käima tõmbas, oli aga väga rahul sellega, et tema algatatud üritus nii headesse kätesse edasi on läinud.

“See festival on tänapäevaseks järjeks kunagi siinkandis toimunud turnipidudele, mille algatas 128 aastat tagasi Laiuse võimlemisentusiast Jüri Soo. Seekord tulin küll rohkem tütre esinemist vaatama, aga pole võimatu, et kui noorema tütre sünni järgne pikk puhkus otsa saab, naasen korraldajate ridadesse,” ütles Marika Prave.

Kui algselt oli maakondlikul festivalil ka üleriigilise festivali Koolitants maakondliku eelvooru funktsioon, siis viimastel aastatel pole siin mingit “filtreerimist” tegema hakatud: Koolitantsu piirkondlikku eelvooru võivad end üles anda kõik, kes tahavad.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus