Tantsijad sõitsid teisipäeval pealinna

Teisipäeva hommikul alustasid 327 Jõgevamaalt pärit tantsupeolist koos oma juhendajate ning saatjatega teekonda pealinna, osalemaks XVIII tantsupeo eelproovidel. Tantsupeo I etendus on Tallinnas Kalevi staadionil reede õhtupoolikul ja II etendus laupäeva hommikul ning III etendus pühapäeva hommikul.

Jõgevamaa laulu- tantsupeokuraator Pille Tutt ütles, et 638 Jõgevamaa  lauljat sõidavad pealinna reede hommikul, nendega koos ka 78 orkestrit ja üheksa rahvamuusikut.

Kokku läheb Jõgevamaalt XXV laulupeole ja XVIII tantsupeole 1085 esinejat. Jõgevamaa tantsijatele saab nädalaks koduks Tallinna Linnamäe Vene Lütseum. Jõgeva piirkonna lauljad saavad ööbida Tallinna I internaatkoolis, Põltsamaa ja Tabivere piirkonna lauljad Kalamaja Põhikoolis.

Kõige pisemad 3.-4.klassist

Kõik lauljad-tantsijad peaksid teadma, kuhu nad ööbima lähevad ja milline programm neid pealinnas ootab. “Juhendajatele on korraldatud õppepäev ning kõik materjalid laiali saadetud,“ rääkis maakonna kuraator. Tema sõnul on ka kõik rühmad andnud edasi info, mis kell nad välja sõidavad.

Koos rühmadega lähevad pealinna ka abipolitseinikud, kaks inimest igasse ööbimispaika ehk kokku kuus abipolitseinikku. Samuti tuleb koos laulupeol osalejatega pealinna maakonna poolt arstiks doktor Reet Viigimaa ning neli Punase Risti töötajat, lisaks veel kolme maja staabitöötajad.

Kõige pisemad tantsijad on kolmanda-neljanda klassi õpilased Lustivere Põhikoolist. Maakonna kuraator nimetas  väiksemate hulka kuuluvaiks veel ka 7. – 9. klassi lapsed, neid rühmi on kaks – Pala Põhikoolist ja Voore Põhikoolist.

Pala Põhikooli direktor ja rahvatantsurühma juhendaja Malle Weinrauch pakkis eile juba kohvrit. Palalt sõidab tantsupeole 24 last. “Nemad on hüpparid, segarühma oleme tuuritajateks nimetanud,” lisas Weinrauch. Kõik tantsijad ootavad tema sõnul ilusat ilma. “Meeleolu on igatahes lootusrikas.“

Valmis tuleb olla nii vihmaks kui lauspäikeseks

Pajusi segarühma Kaljaan juhendaja Ivo Targama ütles, et tema tantsijatel kohvri pakkimisega probleeme ei tohiks tekkida, sest enamik läheb peole on juba mitmendat korda.  . Pajusi rahvamaja segarühmast sõidab peole 17 inimest. “Valmis tuleb olla nii vihmasajuks kui ka päikeselisteks päevadeks, ka ujumisriided võiksid kaasas olla,” nentis ta. Samuti peavad tantsijatel Ivo sõnul jalad terveks jääma, seega on väga olulised ka jalatsid.

“Ja ilma korraliku mütsita lihtsalt ei saa hakkama, müts on proovides ikka väga oluline.”

Lauljatest sõidavad meie maakonnast pealinna peole neli mudilaskoori, neli lastekoori ja neli poistekoori, lisaks neidudekoor ja noorte meeskoor.

Tantsijatest on maakonnast kaks inimest, kes ametis väljakul jooniste lugemisega – need on naisrühmade juures Kaja Kivi ja 3.-4. klasside tantsurühmade platsil Karin Uusküla. “See on meile suureks auks,” kinnitas kuraator.

Jõgevamaalt läheb XXV laulupeole ja XVIII tantsupeole

*327 tantsijat koos juhendajate ja saatjatega

*638 lauljat

*78 orkestrit

*9 rahvamuusikut

*Kokku sõidab pealinna esinema 1085 inimest

XXV laulupeo ja XVIII tantsupeo kava

Neljapäeval, 2. juulil

*Kell 15 pillipidu Raekoja platsil

Reedel, 3. juulil

*Kell 19 tantsupeo I etendus Kalevi staadionil

Laupäeval, 4. juulil

*Kell 11 tantsupeo II etendus Kalevi staadionil

*Kell 14 rongkäik lauluväljakule

*Kell 19 laulupeo I kontsert lauluväljakul

Pühapäeval, 5. juuli

*Kell 11 tantsupeo III etendus Kalevi staadionil

*Kell 14 laulupeo II kontsert lauluväljakul

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus