Tants on mehine töö!

Kõik, kes möödunud pühapäeval Rakvere peoplatsil või kodus teleri ees meeste tantsupeost osa said, võisid taas veenduda — tantsimine on mehine ja raske, samas lustlik ja rahuldust pakkuv töö. 

Tantsima minnakse  nii meeste kui naiste kinnitusel hea ja laheda seltskonna pärast, kui aga pisik kord külge saadud, on sellest lahti saada pea võimatu.

Rahvatantsutreening annab arvestatava füüsilise koormuse ja tuleb seepärast kasuks nii hingele kui ihule.

Juba teist korda sai tantsumehed üle Eesti Rakveres päris oma peoks kokku, tegid tublisti proove ja astusid pühapäeval üles nii särasilmselt ja kergejalgselt, et publik varasemast higivalamisest ega, mine tea, ehk harvast kurjavandumisestki aimu ei saanud.

Kahetunnise tantsuetenduse kokkupanijail oli huumorimeelt, sestap keerles-kargles mehine seltskond staadionil ka nende viiside saatel, mis muidu vaid neidude-naiste repertuaari kuuluvad. Samas oli tore kogeda, et mehepoegi polnud liiga nööri mööda käima pandud, vaid kogu Elementaalne lugu oli tõeline lustipidu nii tantsijaile kui pealtvaatajaile. Lust, hasart  ja rõõm liikumisest peab ka raske füüsilise trenni kõrval püsima jääma, et praegustest I-II klassi põnnidest, kes esimest korda nii suurele tantsumurule pääsesid, samuti veendunud rahvatantsufännid kasvaksid. Elementaarne! 

15. juuni 2010

blog comments powered by Disqus