Tani Talule tõid tunnustuse mitmekülgsed investeeringud

Seoses Eesti Vabariigi 96. aastapäevaga pälvis tunnustuse “Jõgevamaa hea põllumajandusettevõte 2013” Pajusi vallas tegutsev osaühing Tani Talu, kus suuremad investeeringud on tehtud kuivatite ja viljahoidlate rajamiseks ning nüüdisaegse põllumajandustehnika soetamiseks.

Osaühingu juhatuse liige Raivo Roos hakkas teravilja kasvatamisega tegelema 1999. aastal füüsilisest isikust ettevõtjana. “Tootmise laienedes tekkis vajadus luua Tani Talu OÜ. Huvi masinate ja põllumajanduse vastu sai aga alguse juba väikese poisina ning süvenes Saksamaal praktikal olles,” lausus ta.

“Kui 2012 sai investeeritud mullaharimistehnikasse, siis 2013 tegime kulutusi ennekõike traktorite ja suuremate teraviljakülvikute muretsemiseks. Viimase aja olulisemaks kordaminekuks saabki ehk pidada tööjõudluse kasvu tänu nüüdisaegsema ja võimsama põllumajandustehnika kasutusele võtmisele. Kuivatitest valmis esimesena portsjonkuivati ja seejärel läbivooluga kuivati koos viilhalliga. Samuti oleme ehitanud punkerlao. Meie põllud on põhiliselt Pajusi valla Kalana ja Tapiku külas ning osaliselt ka Põltsamaa vallas. Taliviljadest kasvatame nisu ja rapsi, suviviljadest otra, nisu ja rapsi. Osa põlde puhkab, seal  kasvab ristik. Haritavat maad on meil 1000 hektarit, millest talivilja kasvatame ühel kolmandikul põldudest ja suvivilja koos ristikuga kahel kolmandikul,” rääkis Raivo Roos. Ettevõtte juhatuse liige on ka tema elukaaslane Kätlin Kruus.

Raivo Roos märkis, et teraviljale pole turgu leida raske, kuid iseasi on oma toodangut müüa põllumehele soodsa hinnaga. “Teravilja hind sõltub maailmaturust ja eks meiegi oleme sellega seotud. Heal aastal saame rohkem investeerida. Ja suures osas  sõltume ilmast,” lausus ettevõtja, kelle juhitavas firmas saab tööd viis inimest.

“Mul on talu arenedes tekkinud väga hea meeskond ja üritame põldudel nii hästi toimetada kui võimalik,” lisas tunnustuse pälvinud põllumajandusfirma juht.

AS Pajusi ABF juhataja Lembit Paal kinnitas, et Raivo Roos viib edukalt edasi oma isa alustatud tööd. “Tema ja ta meeskonna jõupingutustega on talu omandanud suurtootmise mõõtmed. Tani Talu osaühingut iseloomustavad haritud maad, umbrohust puhtad põllud ja suured saagid ning kord ja puhtus kõikjal firma valdustes. Hoian Raivo Roosile ja kõigile Tani Talu töötajatele pöialt, et ettevõte jätkuvalt areneks.” 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus