Tanel Leok jäi Linnamäel konkurentidele püüdmatuks

Möödunud nädalavahetusel peeti Linnamäe krossirajal Eesti Motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp, kus teiste hulgas olid rajal maailmatasemel sõitjad Gert Krestinov ja Tanel Leok.

Siimusti lähedal asuval Linnamäe krossirajal anti laupäeva hommikul start MX klassi sõitudele. Ajasõidus polnud sel korral Leokile vastast, kuna ta oli ainuke mees rajal, kelle aeg jäi alla 1.50-ne. Kiirel ja tehnilisel rajal suutis teisena ajasõidu lõpetada Krestinov ning kolmanda ajaga finišeeris Väike-Maarjast pärit Indrek Mägi.

Kohasõidus ei lasknud Leok teisi löögilegi. Esimeses sõidus hea stardi saanud Leok suurendas vahet konkurentidega igal ringil. Teisena ületas finišijoone Krestinov ning kolmandaks platseerus selles sõidus Tartu noormees Lauri Lehtla. Esikolmikust jäi välja Asko Lihtsa, kellele järgnesid Jüri ja Toomas Triisa. Ajasõidu kolmandana lõpetanud Indrek Mägi oli sunnitud enne lõppu katkestama.

Teine sõit algas siiski Krestinovi juhtimisel, kuid Saku Motokrossi klubisse kuuluva noormehe õnn jäi üürikeseks, kuna peatselt möödus temast päev otsa häid aegu näidanud Leok.

Rohkem ei antud esikoha jagamisel kellelegi sõnaõigust ning terve ülejäänud sõitu juhtis ja ka võitis Leok. Krestinov pidi leppima teise kohaga.  Krestinov oli ka ainus mees, kes ei saanud Leoki käest nö. ringiga sisse. Kolmandana finišeerinud Lehtla oli juba liidrist ringiga maas. Head sõitu näitasid ka Jüri Triisa, Asko Lihtsa ja Jaanus Koval, kes said vastavalt neljanda, viienda ja kuuenda koha. 

Uusna oli MX2 klassi parim

Vaatemängulisem sõit peeti MX2 klassis, kus ajasõidus head tulemust näidanud Indrek Mägi ja Rannar Uusna rebisid esimeses sõidus liidrikoha pärast. Siiski võttis napi võidu Mägi ees tänavu MM debüüdi teinud Rannar Uusna, edestades teise koha omanikku vaid paari sekundiga. Hea sõidu tegi ka Kristjan Rätsep, kes etapi alguses möödus Ardo Kauritist ja võttis kolmanda koha, jättes Kauriti neljandaks. Viiendale kohale platseerus Andre Park ning kuuenda koha sai parim välismaa sõitja Vjatseslav Golovkin.

Sama klassi teises sõidus otsustati võitja juba alguses, kui Uusna rebis kindlalt ette ning võttis võidu. Esimeses sõidus viiendaks jäänud Park parandas oluliselt oma tulemust, saavutades viimases sõidus teise koha. Ka selles sõidus noppis kolmanda koha Kristjan Rätsep. Kokkuvõttes kuulus võit mõlema sõidu liidrile Uusnale, jättes teiseks Rätsepa ning kolmandaks Parki. 

Palav ilm rikkus sõidu

Pühapäeval startisid Linnamäe rajal quadid ning külgvankritega krossirattad. Quadide klassis ei antud eestlastele mingit sõnaõigust ja kindla võidu võttis lätlane, mitmekordne maailmameister Artis Rasmanis. Teisena finišeeris Priit Järveloo, jättes kolmandaks Kaspar Kanguri.

Esikolmikust jäid välja Henri Mündi, kes pidi leppima neljanda kohaga ning talle järgnesid Jaanus Kertsman ja Olari Saame. Kõva rada lõhkus head sõitu näidanud Helari Järve ja Martin Toovise masinad, kes pidid selle tõttu ka sõidu katkestama. Üldkokkuvõttes võitis Rasmanis, teiseks tuli Järvloo ning kolmandaks Kangur.

Külgvankritega masinate esimeses sõidus pidid Eesti mehed alla vanduma Venemaalt pärit vendadele Igor ja Dmitri Rodionovile. Teisena finišeerisid Kristo Sleng ja Marek Miil ning kolmanda koha võitlesid välja Gert Gordejev  ja Keit Kivaste.  Teine sõit oli esimesest märksa traagilisem. Külgvankriklassis on sõitmine võistlejatele äärmiselt kurnav ning võistlejaid väsitas ka erakordselt kuum ilm. Võistlust pikalt juhtinud Kert Varik ja Erkki Kõiv pidid eelviimasel ringil tempo alla võtma, kuna Kõiv vajus kurnatusest korvis peaaegu kokku. Pärast finišijoone ületamist eskorditi Kõiv kohe meedikute juurde, kes mehele eluvaimu sisse puhusid. Kahe sõidu kokkuvõttes saavutasid võidu Gordejev ja Kivaste, kellele järgnesid Rodionovid ning kolmanda koha pälvisid lätlased Arnold ja Gints Silis.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus