Tänavust „Tähetundi“ saab interneti vahendusel jälgida

22. ja 23. novembril peetakse Jõgeval XXVII Betti Alverile pühendatud luulepäevi „Tähetund“. Esinema tuleb 27 kooliteatritruppi ligi 300 õpilase ja juhendajaga kogu Eestist. Seekord tõlgendatakse Jõgeva kultuurikeskuse laval poetess Ave Alavainu luulet.


„Otsustasime seekord oma luulepäevadega just Avele kummarduse teha: ta on ka ise pikka aega kooliteatri juhendaja olnud ning oma trupiga korduvalt „Tähetunnil“ osalenud ning kunagi ka „Tähetunni“ žüriisse ehk Akadeemiasse kuulunud,“ ütles Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur.

Ehkki tervis Ave Alavainul praegu Jõgevale tulla ei luba, saab ta siiski näha, mida kooliteatritrupid tema luulega laval teevad. Rakvere videomees Jaanus Lekk teeb luulepäevadest ülekande, mida saavad interneti vahendusel jälgida nii Ave kui ka kõik teised huvilised. Ave saadab luulepäevadel osalejatele ka omapoolse videotervituse. Posti teel läkitas ta Jõgevale päris suure koguse oma raamatuid, mida eriauhindadena välja jagada.

Kui mullusel „Tähetunnil“ osales vaid 18 truppi, siis tänavu on neid tervelt üheksa võrra rohkem. Lianne Saage-Vahuri sõnul võib sellel olla mitu põhjust. Tänavusele „Tähetunnile“ pole oodatud ainult gümnaasiumiastme, vaid 7.–12. klassi luulesõbrad. „Juba mõnda aega võisime täheldada tendentsi, et „Tähetund“ kahaneb osalejate arvu poolest ning põhikoolitruppidele mõeldud luulepäevad „Tuulelapsed“ kasvab. Et kahe sündmuse mastaape ühtlustada, otsustasime teha sellise uuenduse. Ka žürii on „Tuulelastel“ alati hädas, sest esimese ja üheksanda klassi õpilaste etteasteid on raske omavahel võrrelda,“ ütles Lianne Saage-Vahur ja lisas.

Reedel vaadatakse ära 16 ja laupäeval 11 luuleetendust.

Reede õhtusse mahuvad veel mõttehetk Betti Alveri pargis ja piduõhtu ansambliga MandoTrio, laupäeval saab kuulata Silver Jusilo kontserti. Mõlemal päeval pärast etendusi annab Akadeemia, millesse kuuluvad Leelo Tungal, Kersti Kreismann, Margot Visnap, Gerda Kordemets, Kristiina Oomer, Jaak Allik, Margus Mikomägi, Urmas Lennuk, Alo Kõrve, Märt Treier ja Viljar Pohhomov, juhendajatele tagasisidet.

Jõgeva kultuurikeskuses on vaadata luulepäevadele pühendatud fotonäitus „Kareva ja Kaplinskiga luulelaineil“, autoriteks Riina Mägi ja Anatoli Makarevitš. Luulepäevi „Tähetund“ korraldab MTÜ Tähetund koostöös Jõgeva kooliteatriga Liblikapüüdja ja Jõgeva põhikooliga.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus