Tänavused Näkk ja Neptun on Sandra Sõber ja Taivo Pärnamets

Tänavuses laagris osales kokku 33 noort vanuses 7-14 aastat. Enamus laagrilistest olid Jõgeva linnast või vallast, paar last oli suveks maale külla tulnud Tallinnast.

Esimesel laagripäeval toimusid Näki ja Neptuni võistlused, eraldi valiti ka Mininäkk, sest osales palju erinevas vanuses tüdrukuid. Tiitli saamiseks tuli täita mitmesuguseid ülesandeid. Traditsiooniliselt tuli valmistada veetaimedest kostüüm. Lisaks võisteldi selles, kes ehitab kõrgema liivalossi, peeti paadis veemaadlust,  tehti kiiruse peale kotisjooksu, suruti vastast hularõngast välja. Näkid pidid näomaalinguid tegema, Neptunid aga võistlesid käesurumises. Tänavuseks Näkiks ja Neptuniks said  Sandra Sõber ja Taivo Pärnamets, mininäki tiitel kuulus Grete Lehtmetsale.
Laagrilised võistlesid esimesel päeval rahvastepallis, teisel päeval korraldati meeskondlik mäng rannas ning murumängud pargis. Üllatusena said kõik laagris edukalt võistelnud noored auhinnaks sügisese reisi Lõuna-Eestisse.

Esimesel õhtul toimus motoshow, see oli laagrilistele üllatus. Kohale oli Igor Ellisson koos oma noorte rolleriklubiga, kes demonstreerisid Kuremaa lossi ees rollerite vigursõitu. Rollerisõidust võttis osa ka laagri veteran ning kahel eelneval aastal Näki tiitli võitnud Maarja Udras.
“Tänavune laager oli juba neljas. Järgmisel aastal plaanime korraldada suurema laagri, kus on plaanis mõndagi uut nii vanadele kui ka uutele laagrilistele,” lubas korraldaja Sille Raidvere, kes ütles, et päris mitu last on käinud kõigis neljas laagris.

Sille sõnul on laagris igal aastal olnud midagi uut, kuid on ka traditsiooniks kujunenud ettevõtmisi. Üks sellistest on rannadisko, kus tänavu keerutas plaate Madis Raudsepp.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus