Tänavused Jõgevamaa meistrivõistlused tennises peetakse koduväljakul

 

Neljapäeval avati Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli kõrval, kunagise väravpalliväljaku kohal kaks tenniseväljakut, mille rajamisest on kohalik tenniseklubi unistanud juba kümme aastat.

Väljakute ehitamise idee sündis kohaliku tenniseklubi Artemis eestvedajatel juba kümme aastat tagasi, kuid siis puudus selleks raha. Uuesti võeti ehitamine päevakorda neli aastat tagasi, kui koostati väljakute ehitamise detailplaneering. Ehitusrahad õnnestus taotleda kaks aastat tagasi ning kopp löödi maasse tänavu suve hakul.

Tennisemängukohad on igati esinduslikud. Esialgu oli plaanis rajada liivakattega väljakud, kuid hiljem otsustati kunstmuru kasuks. Kuigi see on oluliselt kallim, on hooldamiskulud väiksemad ning ka kvaliteet parem.

Võib mängida ka pimedas

Väljakud on korralikult valgustatud, seega saab tennist mängida ka õhtuti. Linnapea Kalmer Laini kinnitusel on  valgustus piisav, selleks, et ka pimedas mängida. „Käisin just eile õhtul kaheksa paiku mängimas, valgust piisas täielikult,” kinnitas ta.

Tenniseklubisse Artemis kuulub ligikaudu paarkümmend liiget. Noori tennisehuvilisi, kes veel klubisse ei kuulu, on umbkaudu sama palju. Varem treenisid noored siseruumides ning võistlusi peeti enamasti Tartus. Nüüdsest toimuvad trennid kaks korda nädalas uhiuutel väljakutel seni, kuni ilm lubab.

Ka maakonna meistrivõistlused tennises peetakse sel aastal koduväljakutel, maakonna meister selgitatakse välja juba selle kuu lõpus. Plaanis on korraldada ka hooajalõpu turniir Artemise presidendi Hillar Sibula auks ja see hakkab kandma nime Sibulaturniir. Plaanis on läbi viia ka Ööturniir, kus mängitakse tehisvalguses. Juba praegu on mitmed kohalikud firmad avaldanud soovi pidada maha ka oma ettevõtete nimelised karikavõistlused ehk Cup’id.

Aasta lõpuni tasuta

Väljakut oli avama tulnud Tenniseliidu tennisebaaside toimkonna juht Villu Vares, kes edastas ka liidu presidendi Urmas Sõõruma parimad soovid. Kohal oli ka Riigikogu liige Igor Gräzin, kes on suur tennisesõber. Väljaku avalöögid tegi legendaarne tennisetäht Toomas Leius. Piduliku sündmuse puhul korraldati ka mõned matšid, kus võtsid osa edukas naistennisist Margit Rüütel, Igor Gräzin ja ka Jõgeva linnapea Kalmer Lain.

Väljakutel saavad mängida ka tavakodanikud, selle aasta lõpuni on tenniseväljakute kasutamine tasuta. Järgmisel aastal kehtestatakse hinnakiri, kuid täpseid summasid praegu veel öelda ei osatud. Mängimiseks tuleb aeg kinni panna SA Jõgeva Sport kodulehel või pöörduda spordihoonesse Virtus.

Tenniseväljakute ehitus läks maksma umbes 1,55 miljonit krooni. Kolmandik sellest saadi EASi kaudu ning 600 997 krooni saadi KOIT-kavast. Ülejäänud kulud kattis Jõgeva linnavalitsus ning SA Jõgeva Sport, kelle hallata väljakud jäävad. Tulevikus on plaanis mänguplatsidele ka katus peale saada. „See on nüüd järgmise kümne aasta eesmärk,” sõnas Kalmer Lain ning andis lootust, et kunagi valmib Jõgevale korralik tennisehall.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus