Tänavuse „Teeme ära“ talgupäeva juhtsõnaks on hoolivus

Maikuu on juba aastaid alanud traditsioonilise „Teeme ära“ talgupäevaga, kus Eestimaa inimesed teevad korrastus- ja kaunistustöid oma kodukandis. Üldrahvalik sündmus toimub ka tänavu laupäeval, 1. mail. Arvestades kriisiolukorda, tuleb arvestada koroonaviirusest tingitud piirangutega.
„Teeme ära“ talgupäeva eestvedaja Eestimaa Looduse Fondi juhi Tarmo Tüüri sõnul korraldatakse tänavu 2 + 2 talgupäev, sest sündmus on koroonaviiruse leviku tõttu võimalik vaid sellisel viisil.
„Innustame eestimaalasi talgupäeval ette võtma kõiki kevadisi töid ja tegemisi, mis on jõukohased teha kahekesi või pere ringis. Rajada saab oma lilleniidu lapikese, putukahotelli või kompostikasti,“ ütles ta.
„Teeme ära“ 2 + 2 talgupäeva Jõgevamaa koordinaator Pille Tutt märkis, et tänavuse talgupäeva märksõnaks on hoolivus, sest kõik peame rohkem hoolima elukeskkonnast, toidust ja üksteisest.
„Hoolivuse väljendamiseks läbi töö võimalustest puudust ei tule. Üheks võimaluseks on ka näiteks lillede või maitsetaimede istutamine, aeda, parki, samuti rõdudele,“ ütles Tutt.
Tulenevalt koroonaviiruse pandeemiast pööratakse selle aasta talgutel tähelepanu hoolivusele ja turvalisusele, samuti vaimsele tervisele.
Täpsemat infot saab kodu-
lehelt www teemeara.ee

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus