Tänavuse Oskar Lutsu huumoripreemia saab Argo Aadli

Palamusel antakse aprilli alguses välja järjekordne Oskar Lutsu huumoripreemia. Eile Palamuse rahvamajja kogunenud žürii otsustas, et preemia 32. laureaadiks saab Tallinna Linnateatri näitleja Argo Aadli.


Ta on loonud rohkesti sisukaid lavarolle nii koduteatris kui ka väljaspool seda, ent huumorisõpru on ta rõõmustanud eelkõige miilitsamees Jüri Kessnerina teleseriaalis „ENSV“ ning Kokaviidika küla rahvatantsuhuvilise postiljoni Herbert Vinguna, kes algselt figureeris Kanal 2 „Suures komöödiaõhtus“, nüüd aga raadiojaama Retro FM hommikuprogrammis.
Argo Aadli on sündinud ja kasvanud Kundas ning lõpetanud 2002. aastal 20. lennu koosseisus Eesti muusikaakadeemia kõrgema lavakunstikooli. Samast aastast on ta Tallinna Linnateatri näitleja. Tema loodud lavarollide galerii on külluslik ja mitmepalgeline. Huvitav on märkida, et loometee on toonud Argo Aadlit ka Palamusele: ta tegi kaasa 2012. aasta suvel MTÜ Look eestvedamisel Palamuse muuseumi õuel välja toodud suvelavastuses „Nõiutud kevade“, kehastades seal Jorh Adniel Kiirt.
Kui žürii preemia ära oli otsustanud, tehti see telefonitsi teatavaks ka preemia saajale. Argo Aadli tunnistas, et peab ootamatu uudise üle veel natuke mõtlema.
„Lutsu preemia saajate reas on vägagi austusväärseid inimesi. Ei oska ennast esimese hooga sinna paigutadagi. Aga olen igal juhul tänulik inimestele, kes selle otsuse tegid,“ sõnas Aadli. Kohe lepiti kokku ka preemia kätte andmise aeg. Argo Aadli lubas olla Palamuse publiku ees laupäeval, 4. aprillil kell 14.
Tänavu esitati huumoripreemiale kaheksa kandidaati.
Nagu varasematel aastatel, koguneb laureaadile üleantav summa suuresti huumorisõprade – üksikisikute ja asutuste-ettevõtete – annetustest. Annetused on oodatud Jõgeva vallavalitsuse arveldusarvele nr EE412200001120155067 (Swedbank) või EE861010102021814008 (SEB Pank). Ülekande tegemisel lisada selgitusse märksõna „Huumoripreemia“.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus