Tänavuse Lutsu huumoripreemia saab Jüri Tuulik

 

Ettepaneku anda Lutsu huumoripreemia just Tuulikule tegid kunagine huumoriajakirja Pikker peatoimetaja Kaido Liiva, ajalehe Sirp filmitoimetaja Tarmo Teder ja Saare maanaiste koostöövõrgustiku Tõllu Tütred esindaja Aili Tarkus. Liiva tõstis esile seda, et kogu Tuuliku mahukas proosa- ja näidendilooming pakatab lutsulikult lopsakast rahvapärasest huumorist, Tarkus viitas sellele, et kuigi Tuulik ei ole viimasel ajal just palju uusloomingut avaldanud, on Maalehe kirjastus avaldanud mitu tema varasemat loomingut koondavat proosakogumikku ning Saaremaa Rahvateater on Abruka saarel mitmel suvel menukalt etendanud Tuuliku Abruka-lugudel põhinevat lavastust.

Laureaadikandidaate pakuti ?üriile mõistagi teisigi: naljaesitajatest kuulusid nimistusse näiteks Ita Ever, Tõnu Aav ja Anne Paluver ning duett Henrik Normann-Madis Milling, naljaloojatest Valdo Jahilo, Peep Pedmanson ja Urmas Lennuk.

“Kui viimastel aastatel on mitu korda järjest laureaadiks kuulutatud nalja esitaja, siis seekord arvasime, et on aeg tagasi pöörduda algse tava juurde anda preemia nalja loojale,” ütles ?ürii esimees Evi Lestal.

Jüri Tuulikust saab Lutsu huumoripreemia seitsmeteistkümnes laureaat. Preemia antakse üle 9. aprillil kell 11 Palamuse rahvamajas.

RIINA MÄGI


blog comments powered by Disqus